Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
13/10/2019 - 12:05

Piwniczna-Zdrój: burmistrz odwołał dyrektor MZGKiM. Główną księgową też

Burmistrz Dariusz Chorużyk podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz główna księgowa magistratu. Powód? Wstępne wyniki audytu prowadzonego w jednostkach Urzędu Miasta i Gminy Piwnicznej – Zdroju.

Decyzja o odwołaniu dyrektor MZGKiM Renaty Nowak zapadła 11 października. Podobnie w przypadku głównej księgowej. To wynik zapowiedzianego przez burmistrza Chorużyka jeszcze w czasie wyborów audytu w placówkach podlegających gminie. Choć audyt w MZGKiM jeszcze trwa, to już wstępne jego wyniki nie są dla włodarza gminy, który sam stoi przed wizją referendum w sprawie jego odwołania, zadowalające.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: referendum już przesądzone? Jest komplet potrzebnych podpisów

- Zmiany mają na celu poprawę działalności jednostki budżetowej, którą powołano kiedyś po to, by przynosiła korzyść przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy a także w celu realizacji podstawowych zadań do których zobowiązana jest gmina – argumentuje samorządowiec.

- Od kilkunastu dni trwa w MZGKiM audyt, który ma na celu ocenę sytuacji wewnątrz zakładu ale przede wszystkim chcemy uzyskać informacje, które pomogą usprawnić działalność jednostki z pożytkiem dla nas wszystkich – podkreśla.

Odwołaną dyrektor zastąpił Marek Długosz, który obecnie pełni jej obowiązki.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu