Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
11/01/2019 - 19:40

Piwniczna-Zdrój: Dariusz Reśko będzie tu wiceburmistrzem

Były burmistrz Krynicy-Zdrój Dariusz Reśko zostanie wiceburmistrzem Piwnicznej-Zdroju. Kto i co na tym mariażu ugra?

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Bogaczyk chce „wprowadzać” Chorużyka. Co z tego wyniknie?

Dariusz Chorużyk twardo obstawał przy tym, że nie będzie powoływał zastępcy, że stanowisko to piastować będzie urzędnik gminny doposażony w nadgodziny na czas gdy burmistrz będzie poza gminą. Jednak rzeczywistość, zderzenie z twardymi realiami, że Piwniczna-Zdrój straciła już status – wszyscy mają nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja – gwiazdy turystyki w regionie i musiała ustąpić pola Muszynie, Staremu Sączowi czy Krynicy-Zdrój sprawiało, że Chorużyk stwierdził, że będzie potrzebował wsparcia „starego wyżeracza”, obeznanego ze środowiskiem biznesowo samorządowym na skalę województwa a nawet reszty kraju.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: lodowisko na Radwanowie za darmo. Kiedy i dla kogo?

Do tego już po wstępnych oględzinach wszystko wskazuje na to, że gmina trafiła w ręce nowych władz w gorszej kondycji – przynajmniej jeśli chodzi o zasobność budżetu i inwestycje – niż się tego spodziewano.

 Dariusz Reśko był jednym z kandydatów. Były rozmowy z innymi, ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy otrzymali inne propozycje, na bardziej sytuowanych stanowiskach.

- Wszyscy mi zarzucają, że jestem naturszczykiem sięgam więc po wsparcie kogoś zaprawionego w bojach – mówi Dariusz Chorużyk, który uznał, że nie ma czasu by gmina uczyła się nowych realiów wraz z tym, jak on sam będzie nabierał doświadczenia. Liczy też na to, że Zdrój którym gospodarzy mocno zyska na znajomościach i kontaktach nowego wiceburmistrza.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020