Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
12/01/2021 - 15:30

Piwniczna-Zdrój: jaka część tarczy dla gmin górskich przypadnie tej gminie?

Jakieś pieniądze z rządowej tarczy antykryzysowej dla gmin górskich gmina Piwniczna-Zdrój na pewno dostanie, ale nikt jeszcze nie policzył o jakiej kwocie będzie rzeczywiście mowa.

Piwniczna-Zdrój: jaka część tarczy dla gmin górskich przypadnie tej gminie?

Wczoraj rząd ogłosił decyzję o rozdziale kolejnych środków w ramach tarczy antykryzysowej dla samorządów z terenów górskich. Już wiadomo, że Stary Sącz może liczyć na nawet 8 milionów złotych. A jak to będzie w przypadku Piwnicznej-Zdroju?

- Jesteśmy gminą górską i spełniamy wszystkie kryteria, by otrzymać środki z tej puli. Ile to będzie? Trudno nam jeszcze oszacować, czekamy na ostateczne decyzje. Klucz jest bardzo prosty: gmina może otrzymać 40 procent od sumy wydatków na inwestycje z ostatnich pięciu lat, ale nie więcej niż 8 milionów złotych - komentuje burmsitrz Dariusz Chorużyk.

Zobacz też: Stary Sącz zgarnie aż 8 milionów na inwestycje turystyczne i skate parkStary Sącz zgarnie aż 8 milionów na inwestycje turystyczne i skate park

- 8 milionów na pewno nie dostaniemy, na to nie ma najmniejszych szans, ale ucieszy nas każda kwota, bo potrzeby i ssanie na inwestycje w turystykę są u nas ciągle ogromne a tylko na ten cele turystyczne będzie można wydać te środki. Mamy w zanadrzu kilka konkretnych projektów, ale musimy najpierw zorientować się dokładnie o ile rzeczywiście spadną nam wpływy z podatków w związku z trwającą epidemią, bo dopiero wtedy będziemy wiedzieć, na które z nich będzie nas realnie stać - zaznacza włodarz gminy. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu