Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
27/03/2023 - 15:00

Piwniczna-Zdrój: kolejne roszady w komisjach rady. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewaliście

Kto zasiądzie w dwóch najważniejszych komisjach piwniczańskiej rady? Są już konkretne, i dość zaskakujące w kontekście Komisji Rewizyjnej, propozycje osobowe, ale ostateczne decyzje zapadną dopiero za kilka dni.

Piwniczna-Zdrój: znów będą roszady w komisjach rady. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewaliście

W Piwnicznej-Zdroju już 2 kwietnia odbędą się czwarte wybory uzupełniające. O kandydatach, który chcą z ramienia osiedla Hanuszów zastąpić Łukasza Maślankę pisaliśmy szczegółowo w informacji  Piwniczna-Zdrój: te osoby chcą zastąpić Maślankę w radzie. Sprawdź nazwiska

Kolejne roszady w składzie osobowym rady automatycznie przekładają się na skład i funkcjonowanie poszczególnych jej komisji, w zasiadaniu których część radnych też zrezygnowała. W maju zeszłego roku radna Kazimiera Sikorska zrezygnowała z przewodniczenia Komisji Rewizyjnej. Od pracy w komisji odstąpili też radni Justyna Deryng i Włodzimierz Źrałka. Z kolei Dariusz Łomnicki odszedł z Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Szefem Komisji Rewizyjnej został Piotr Ściegienny, który w wyborach uzupełniających zastąpił śp. Ewę Liber.

Podobnych zmian – w tym w komisji uzdrowiskowej – było więcej. Ostatecznie, po tym jak Bogumiła Szczepanik weszła do rady zastępując Justynę Deryng pełniącą dziś obowiązki dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, ukonstytuowały się w końcu składy trzech komisji stałych.

Komisja Finansów i Gospodarki: Bogumiła Szczepanik – przewodnicząca, Wiesław Keklak, Włodzimierz Źrałka, Aneta Janur-Majocha, Piotr Ściegienny, Mariusz Lis, Ryszard Lewicki.

Zobacz też: Tyle godzin bez prądu! Sprawdź harmonogram przerw w zasilaniu dla Sądecczyzny

Komisja Uzdrowiskowa: Kazimiera Sikorska – przewodnicząca, Dariusz Łomnicki, Adam Musialski, Aneta Janur-Majocha, Wiesław Keklak, Ryszard Lewicki, Bronisław Rusiniak.

Komisja Społeczna: Aneta Janur-Majocha – przewodnicząca, Kazimiera Sikorska, Dariusz Łomnicki, Jan Toczek, Wiesław Keklak, Bronisław Rusiniak, Lech Maślanka, Ryszard Lewicki.

Teraz, na najbliższej sesji procedowane będą dwie uchwały związane bezpośrednio ze składem kolejnych dwóch komisji - Rewizyjnej i Skarg, wniosków i petycji. Jakie są propozycje osobowe?

Zacznijmy od Komisji Rewizyjnej: Piotr Ściegienny – przewodniczący, Kazimiera Sikorska (wraca do składu), Maria Adamuszek, Wiesław Keklak, Ryszard Lewicki, Jan Toczek, Bogumiła Szczepanik.

W skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji wejść mają: Maria Adamuszek – przewodnicząca, Ryszard Lewicki, Bronisław Rusiniak, Wiesław Keklak i Piotr Ściegienny.

Dyskusja zapowiada się interesująco, bo choćby Kazimiera Sikorska rezygnując wcześniej z pracy z Komisji Rewizyjnej jako powód podała niemożność porozumienia się m.in. z Piotrem Ściegiennym, który teraz ma być jej szefem. Czy radnym uda się osiągnąć porozumienie? Przekonamy się już 30 marca, czyli w najbliższy czwartek. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)

Dziękujemy za przesłanie błędu