Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
27/11/2020 - 15:30

Piwniczna-Zdrój: mróz już skuwa drogi, ruszył całodobowy dyżur drogowców

Już 15 listopada Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piwnicznej-Zdroju przystąpił do tegorocznej „akcji zima”. Gmina udostępniła też wykaz wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za odśnieżanie i zimowe utrzymanie tutejszych dróg oraz podała numer alarmowy, pod którym pracownicy MZGKiM pełnią całodobowy dyżur.

Akcja potrwa do 15 kwietnia i obejmuje wszystkie dni, w których wystąpią warunki zimowe: temperatura otoczenia poniżej 2 stopni Celsjusza i opady śniegu oraz gołoledź lub lodowica.
Całodobowy dyżur pełniony jest przez pracowników oczyszczalni pod numerem telefonu 18 414 38 36 oraz 603 576 169. To właśnie tutaj należy dzwonić z wszystkimi uwagami i zgłaszać potrzebę nagłej interwencji.

Zobacz też: Śnieg odciął ich od świata! Jak się teraz żyje w górskich przysiółkach?

Jednocześnie po raz kolejny MZGKiM udostępnił wykaz wszystkich podwykonawców wraz z bezpośrednimi numerami telefonów i rozpiską, kto, za którą drogę odpowiada w każdym z sołectw. W sumie jest ich aż ośmiu a plik z wykazem do pobrania jest TUTAJ.

Burmistrz Dariusz Chorużyk przypomina też, że zgodnie z obowiązującym na terenie gminy stosownym regulaminem utrzymania czystości i porządku właściciele nieruchomości są zobowiązani m.in. do dbania we własnym zakresie o chodniki przylegające bezpośrednio do ich terenu. Powinni tym samym odgarniać śnieg z chodnika w takie miejsce, by nie przeszkadzał i nie stanowił zagrożenia dla użytkowników oraz dbać o to, by chodnik nie był śliski, czyli na przykład posypywać go piaskiem a potem ów piasek uprzątnąć gdy zagrożenie minie.
- Użyte do zwalczania śliskości materiały nie mogą stanowić zagrożenia dla środowiska naturalnego i użytkowników terenów. W praktyce - nie wolno do tego celu używać żużlu i popiołu z pieców – zaznacza szef samorządu. Podczas poprzednich zim niejednokrotnie urzędnicy odbierali skargi, że w wielu miejscach takich materiałów używano nagminnie.

Zobacz też: Znów lecą gromy za odśnieżanie w Piwnicznej Zdroju

Kolejna ważna informacja jest taka, że pracownicy MZGKiA odpowiadają bezpośrednio za odśnieżanie następujących terenów i ulic:
- Rynek - przy UMiG, koło Szalet, ul. Rzeszutki – Ośrodek Zdrowia, plac targowy
- schody: ul. Ogrodowa i ul.3-go Maja, ul. Marciszewskiego przy podstacji pogotowia, ul. Kolejowa od strony placu Jana Pawła II i rejon skweru koło Zameczku, ul. Kościuszki - od strony Popradu i od ul. Leśnej do parku Zdrojowego, w rejonie Małej Pijalni do wjazdu na Kokuszkę
- chodnik nad potokiem Czercz i odnoga w kier. Szczawnickiej, ul. Daszyńskiego na skarpie koło figury, ul. Gąsiorowskiego
- kładka na Hanuszowie i przy stacji PKP Zdrój, most na Głębokie. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu