Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
28/12/2017 - 16:35

Piwniczna-Zdrój: Strażacy dostali sprzęt, którego nie chcieliby używać

Dziś, 28 grudnia ratownicy z OSP Kosarzyska, OSP Wierchomla Wielka i OSP Piwniczna Zdrój otrzymali do rąk sprzęt, dzięki któremu skuteczniej będą mogli ratować ludzkie życie, a którego sami życzą sobie jak najmniej używać. Jaki?

-  Dostaliśmy dwa zestawy ratowniczo-medyczne PSP R1, kompletne,  które składają się z deski ortopedycznej, szyn Kramera i stabilizatora głowy oraz dwa półautomatyczne defibrylatory aed. To urządzenia, które krok po kroku instruują jak ratować osobę, która ma akurat problemy z sercem, jak utrzymać ją przy życiu. Bardzo ważne, że oba przeznaczone są nie tylko dla osób dorosłych, ale również wyposażone są w przystawkę dla dzieci – mówi z satysfakcją w imieniu strażaków Czesław Tomaszewski.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: będzie obwodnica a z centrum na zawsze znikną tiry?

Sprzęt wart jest w sumie aż 27 tysięcy złotych i został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji a dokładnie z tzw. funduszu sprawiedliwości i trafi do OSP Kosarzyska, Wierchomla Wielka i Piwniczna-Zdrój. – I oby nie trzeba było z niego korzystać – życzy sobie w imieniu ratowników Tomaszewski.

ES [email protected] Fot.: UGiM Piwniczna-Zdrój 

sprzęt dla osp
Fot.: UMiG Piwniczna-Zdrój


Dziękujemy za przesłanie błędu