Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
16/01/2018 - 17:45

Piwniczna-Zdrój: więcej czasu na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego

Bardzo ważna wiadomość dla autorów projektów do Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Piwniczna-Zdrój - wnioski należy złożyć do 26 stycznia, do godziny 15.30. Pierwotnie termin wyznaczony był na jutro, czyli na 17 stycznia.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: 100 tysięcy zł do dyspozycji mieszkańców! Rusza budżet obywatelski

Korekta terminu wynika z faktu, że do wczoraj, czyli do 15 stycznia ważył się los budżetu gminy na 2018. Gdyby ostatecznie radni nie zgodzili się na projekt przedstawiony przez burmistrza, 100 tys., czyli środki zarezerwowane na Budżet Obywatelski zostałyby obcięte – bez zgody radnych funkcjonowała by okrojona opcja uchwały budżetowej – bez środków na fundusze sołeckie, promocję i wspomniany BO.

Zmiana terminu składania wniosków pociąga za sobą zmiany w całości harmonogramu BO. Gmina jednak na razie nie podała szczegółów.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój/Budżet 2018: Na gminne drogi jest tylko 400 tysięcy a na turystkę ponad 2 milion!

Przy okazji przypomnijmy, że do budżetu 2018 można powtórnie złożyć wniosek, który nie przeszedł w głosowaniu w 2017. Wystarczy, że autorzy złożą terminowo stosowne oświadczenie o aktualności projektu.

Włodzimierz Grucela – kierujący pracami zespołu, Aneta Janur-Majocha, Lidia Dulak, Elżbieta Polakiewicz, Marcin Wojtas, Paweł Maślanka iWłodzimierz Rec – to z kolei osoby, które zasiadają  na mocy decyzji burmistrza w Zespole nadzorującym tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Piwnicza-Zdrój.

Jednocześnie do prac zespołu mogą się włączyć sołtysi i przedstawiciele poszczególnych zarządów osiedli.

Nowe projekty muszą legitymować się poparciem minimum trzydziestu osób uprawnionych do głosowania. Wnioski można zgłaszać elektronicznie przy wykorzystaniu specjalnego formularza zamieszczonego na stronach www.piwniczna.pl ; mila.org.pl lub współdecydujemy.pl lub pisemnie

Głosować będzie można drogą elektroniczną lub tradycyjnie. Nadal w wyborze projektów mogą uczestniczyć 16-latkowie.

Wszystkie informacje umieszone są pod adresem http://www.piwniczna.pl/pl/1622/0/budzet-obywatelski.html

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018