Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
10/07/2019 - 16:05

Piwniczna-Zdrój: wokoło „piknie kiela cud”, ale uwaga na felerny zjazd

W ślad za naszą publikacją o urokach okolic potoku Czercz w Piwnicznej-Zdroju dostaliśmy wezwanie do interwencji. – Wokoło piknie kiela cud z zjazd, że pożal się Boże – grzmi wzywający. O co chodzi?

Jakiś czas temu zapraszaliśmy Czytelników do wypoczynku w okolicy potoku Czercz w Piwnicznej-Zdroju. Publikację Weekend? Czercz w Piwnicznej-Zdroju: trasy nad potokiem, gdzie zawsze chłodniej okrasiliśmy suto zdjęciami. O zjeździe, a dokładniej jego technicznym stanie wiedzieliśmy, ale zamiast straszyć potencjalnych przyjezdnych rozmówiliśmy się na ten temat z burmistrzem Dariuszem Chorużykiem.

Okazało się, że sprawa nie jest taka prosta jak nam się wydawało. Droga, którą spina ów koszmarny zjazd, to ulica Szczawnicka, „powiatówka”, więc to Zarząd Dróg Powiatowych ma tu grać pierwsze skrzypce. Na informacje od dyrektora Adama Czerwińskiego już czekamy, ale żeby nie było, że „tylko chwalimy a problemu nie widzimy” już dziś ostrzegamy kierowców: noga z gazu i ostrożnie przy zjeździe, bo krawędzie zdewastowanego asfaltu rzeczywiście mogą uszkodzić opony a i manewrować tu niełatwo.

ES [email protected] Fot.: ES

Taki cud wokoło a zjazd, że pożal się Boże
Zjazd z drogi powiatowej na plac zabaw przy potoku Czercz w Piwnicznej-Zdroju wygląda dramatycznie a co najważniejsze nie jest bezpieczny. Kto może to naprawić?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe