Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
24/08/2017 - 11:30

Piwniczna-Zdrój: wstawcie szczebel, bo turysta spadnie! Urzędnicy już działają

Jedną z atrakcji Piwnicznej-Zdrój jest Park Węgielnik Skałki. Na szczycie trasy spacerowej jest drewniana wieża widokowa, która obecnie wymaga natychmiastowej naprawy w przeciwnym razie ktoś może straci zdrowie albo życie.

W barierce brakuje szczebla a powstała dzięki temu szczelina na tyle duża, by wypadło tędy dziecko.

- Byliśmy tam na spacerze, to jedno z naszych ulubionych miejsc a nasze dzieci za nim przepadają. Młodsze jest jeszcze małe i z łatwością mogłoby przelecieć przez wyrwę w barierce gdzie brak jednego szczebla. My na szczęście w porę zauważyliśmy zagrożenie, ale czasem na szczycie tarasu jest kilka osób na raz, łatwo więc dziurę przeoczyć i nieszczęście murowane. Turysta spadnie i  – alarmuje nasza Czytelniczka, turystka z Polski.

Zobacz też: Nie chcemy pani Danusi odcinać od życia! Szaflarska będzie miała w Piwnicznej „piekielną” huśtawkę

Sygnał potwierdzamy – byliśmy na miejscu z naszymi maluchami. Wyrwa z miejsca wpadła im w oko, czyli ryzyko jest. Uszkodzenie jest na szczęście niewielkie i naprawić je można od ręki.

Skontaktowaliśmy się natychmiast z Urzędem Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój i okazało się, że służby już wiedzą o problemie – o uszkodzeniu urzędnicy zostali poinformowani emailowo i już zlecono naprawę.

Okazja może niezbyt fortunna, ale zachęcamy Czytelników do odwiedzenia tego miejsca. Panoramy, które można zobaczyć w drodze na szczyt są nie do opisania. Tuż poniżej wspomnianej przez nas wieży czeka na Was boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, miejsce na grilla.  

ES [email protected] Fot.: KS

Wieża w Piwnicznej
Wieża w Piwnicznej


Dziękujemy za przesłanie błędu