Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
22/09/2020 - 12:05

Plac zabaw - widmo przy ulicy Broniewskiego wreszcie otwarty

Mieszkańcy osiedla Barskiego zgłosili się do "Sądeczanina" o pomoc w wyjściu z pata. Chodziło o plac zabaw przy ulicy Broniewskiego. Oddany do użytku teren od ubiegłego roku przez większość czasu stał zamknięty na cztery spusty. Dzieci przechodziły obok i nie mogły korzystać z miejsca do zabawy.

Plac zabaw przy ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu, fot. czytelnik

Wspomniany plac zabaw znajduje się przy Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Broniewskiego. Wyposażony jest we wszystko, co dzieciom potrzeba do szczęścia i dobrej zabawy. Zjeżdżalnie, huśtawki, bocianie gniazda, tory przeszkód – te wszystkie atrakcje są również dostosowane do dzieci z ograniczoną zdolnością ruchową.

Czytaj również: Harcerze znowu mają zbiórki. Z czego musieli zrezygnować przez epidemię?

Miejsce dla dzieci powstało ze środków budżetu obywatelskiego miasta Nowy Sącz. Mieszkańcy jednak narzekali, że od poprzedniego roku plac zabaw przy ulicy Broniewskiego często jest zamknięty. Na ogrodzeniu pojawiały się kartki z informacjami, że elementy placu zostały uszkodzone przez wandali.

Plac zabaw przy ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu, fot. Sądeczanin

Mieszkańcy mieli już dość tej kuriozalnej sytuacji i zgłosili się do redakcji "Sądeczanina". Skontaktowaliśmy się więc z Urzędem Miasta w Nowym Sączu. Pracownicy urzędu miasta poinformowali nas, że plac zabaw był wyłączony z użytku, kiedy miasto było objęte strefą czerwoną.

Prezydent Ludomir Handzel, po pytaniach mieszkańców, obiecał zapytać o to dyrektora placówki SOSW. Równocześnie, Urząd Miasta Nowego Sącza, po interwencji naszej redakcji, zapewnił, że plac zabaw jest już otwarty oraz, że prezydent Handzel zapewni mieszkańcom dostęp do wszystkich placów zabaw, za które odpowiada miasto. Mieszkańcom osiedla Barskie pozostaje cieszyć się z odniesionego sukcesu. (PS) Fot. nadesłane przez czytelnika.

Plac zabaw przy ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu. fot. Sądeczanin

Zobacz również: Krwiodawstwo w czasach pandemii z jeszcze ostrzejszymi regułami bezpieczeństwaDziękujemy za przesłanie błędu