Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
27/10/2020 - 17:20

Plan zagospodarowania przestrzennego i nie tylko na sesji Rady Gminy Gorlice

W poniedziałek zakończyła się XXII sesja Rady Gminy Gorlice. Radni pochylili się m.in. nad uchwałą w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wygłoszona została także informacja o oświadczeniach majątkowych.

Wczoraj o godzinie 15 rozpoczęła się XXII Sesja Rady Gminy Gorlice. Ze względów epidemiologicznych odbywała się ona w trybie stacjonarno-zdalnym. Z porządku obrad zdjęto punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie zawarcia porozumienia dotyczącego współdziałania gmin wchodzących w skład Aglomeracji Gorlice. Powodem była chęć dokonania dodatkowych konsultacji z gminami partnerskimi.

Wójt gminy zaproponował podniesienie stawki podatku od nieruchomości o wskaźniku 3,9 proc., dla wszystkich rodzajów stawek podatków od nieruchomości, oprócz stawki przewidzianej od gruntów niezabudowanych, objętych obszarem rewitalizacji. Komisja budżetowa po dokonaniu analizy pozytywnie zaopiniowała ten projekt. 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, jeden się wstrzymał (Zygmunt Nikiel).

Zobacz także: Burmistrz Grybowa zakażony koronawirusem. Apeluje, aby nie lekceważyć choroby

Następnie, zastępca Wójta - Magdalena Czech, przedstawiła projekt zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, dotyczącego zmiany przeznaczenia kilku działek z terenów rolnych, na tereny pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Komisja gospodarki przestrzennej, rolnictwa i ochrony środowiska wnioskowała o podjęcie uchwały w przedstawionej wersji. Wszyscy radni głosowali za przyjęciem uchwały.

Podczas sesji Wójt Gminy Gorlice – Jan Przybylski, przedstawił informację o oświadczeniach majątkowych pracowników samorządów. Wszystkie osoby złożyły je terminowo. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021