Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
01/04/2020 - 14:35

Platforma widokowa na Woli Kroguleckiej też zamknięta do odwołania

Platforma Krogulecka to druga po Bobrowisku atrakcja turystyczna, którą zamknięto dla gości na terenie gminy Stary Sącz. To efekt dodatkowych obostrzeń, które wprowadzono w dobie koronawirusa w Polsce.

Platforma Krogulecka to druga po Bobrowisku atrakcja turystyczna, którą zamknięto dla gości na terenie gminy Stary Sącz. To efekt dodatkowych obostrzeń, które wprowadzono w dobie koronawirusa Polsce.

Bobrowisko zamknięto już kilka dni temu – w tym wypadku powodem była ograniczona przepustowość platform i pomostów, które choć stanowią podwalinę atrakcji, to jednocześnie są za wąskie na to, by spacerowicze mogli tu zachować reżim odległości, które należy zachować od siebie nawzajem w dobie epidemii.

Zobacz też: Przez koronawirusa zamykają Bobrowisko w Starym Sączu

W przypadku platformy na Woli Kroguleckiej sytuacja jest niemal analogiczna – spiralny taras również jest bardzo wąski a przecież rygor obostrzeń cały czas rośnie. – W związku z nowymi restrykcjami wprowadzonymi od środy Stary Sącz zamyka dostęp do miejsc wypoczynkowych. Przypomnijmy, że zamknięte są place zabaw, boiska, siłownie na wolnym powietrzu. Od weekendu jest zakaz wstępu na Bobrowisko. A teraz także na Platformę Widokową  na Woli Kroguleckiej oraz do parków i skwerów.  – komentuje burmistrz Jacek Lelek.

Inna rzecz, że miejsce to odwiedzało ostatnio sporo osób z całej okolicy. O ironio – w poszukiwaniu bezpiecznej przestrzeni do wypoczynku.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu