Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
20/05/2019 - 17:50

Po co wojewoda i marszałek spotkali się z samorządowcami

O planach budowy i przebudowy dróg krajowych i wojewódzkich, dofinansowaniu projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz programach aktywizujących bezrobotnych rozmawiano podczas dzisiejszego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie z samorządowcami, w którym uczestniczyli m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, prowadził starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Konwent zdominowała problematyka rozbudowy infrastruktury drogowej w regionie. Wojewoda Piotr Ćwik przypomniał, że gdy w 2018 r. uruchamiano Fundusz Dróg Samorządowych dysponowano ledwie kwotą 36 mln zł. - Samorządy z Małopolski zgłosiły wówczas wnioski na łączną kwotę 360 milionów złotych - mówił wojewoda. - To pokazuje jak wielka była skala potrzeb w tym zakresie.

W tym roku FDS dysponuje już znacznie większymi środkami w wysokości ok. 300 mln zł. To daje  gwarancję, że w zasadzie wszystkie wnioski złożone przez samorządy mają szansę na dofinansowanie.

O możliwości rozwoju zawodowego mieszkańców Małopolski, w tym nowych programach wspomagających rozwój kariery zawodowej, mówili marszałek Witold Kozłowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak. O tym, jak ważne jest zapobieganie wykluczeniu zawodowemu Małopolan wspomniał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który podpisał dziś deklarację o wzmocnieniu współpracy z WUP na rzecz nowych możliwości rozwoju zawodowego osób dorosłych. Zakłada ona m.in. upowszechnianie informacji oraz umożliwianie mieszkańcom Powiatu dostępu do projektów "Kierunek kariera", "Kierunek kariera zawodowa" oraz "Nowy Start w Małopolsce". Porozumienie to podpisali także uczestniczący w konwencie wójtowie i burmistrzowie z terenu miasta i powiatu nowosądeckiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

(szel)Dziękujemy za przesłanie błędu