Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
25/10/2014 - 11:20

PO: Ratusz opieszały w pozyskiwaniu środków z UE

Kandydat PO na prezydenta Nowego Sącza – Grzegorz Fecko oraz kandydat na radnego – Tomasz Basta zarzucili Ryszardowi Nowakowi na czwartkowej konferencji prasowej opieszałość w pozyskiwaniu środków z Urzędu Marszałkowskiego. A to z tej puli, ich zdaniem, powinien być w głównej mierze finansowany rozwój miasta.
- Jeżeli miasto jest w zastoju to tylko dlatego, że ratusz i pan prezydent jest w zastoju – powiedział 23 października na konferencji prasowej Grzegorz Fecko.

Jako przykład kandydat PO podawał m. in. projekt z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na tworzenie stref aktywności gospodarczej.

- To jest kolejna zmarnowana szansa na inwestycję, która potencjalnie daje nowe miejsca pracy. Miasto ma takie tereny, które mogłoby wykorzystać – przekonywał Grzegorz Fecko wskazując na Biegonice.

Obecny na konferencji radny Tomasz Basta wyliczył, że Nowy Sącz złożył wnioski w 13 konkursach organizowanych przez Urząd Marszałkowski, z czego jedynie cztery zostały odrzucone. Nie może więc być mowy o dyskryminacji Nowego Sącza przez krakowskich urzędników.

- Gdyby większość projektów była odrzucana, to wówczas pan prezydent mógłby odczuwać pewien dyskomfort – mówił.
Radny podkreślał też, że wiele ciekawych inicjatyw proponowanych na sesjach Rady Miasta przez opozycyjnych radnych było blokowanych przez klub prezydencki.

Mieliśmy przykład karty rodziny, czy inicjatywy lokalnej. Dopóki nie zostało wpisane literalnie, że są to inicjatywy prezydenckie, nikt tego nie akceptował - mówił Tomasz Basta.

(KB)
fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)