Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
29/12/2022 - 11:45

Po raz pierwszy wójt Kotarba przekonał do budżetu Rytra wszystkich radnych bez wyjątku!

To ogromny sukces samorządu pod kierownictwem wójta Jana Kotarby – pierwszy raz za jego kadencji radni przyjęli budżet na kolejny rok jednomyślnie. Jak udało się to osiągnąć?

Pierwszy wójt Kotarba przekonał do budżetu Rytra wszystkich radnych bez wyjątku!

Gdy uchwalano pierwszy budżet Rytra za Jana Kotarby, na 2019 rok, 13 radnych było za, dwóch wstrzymało się od głosu. Budżet na 2020 przyjęto 9 głosami przy 5 wstrzymujących się, budżet na 2021 poparło 8 radnych, 7 wstrzymało się od głosu. Ale już w głosowaniu nad uchwałą budżetową na 2022 14 radnych było za, tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. Rok 2022 jest zatem pierwszym, w którym przy podejmowaniu najważniejszej uchwały Janowi Kotarbie udało się zjednoczyć cały skład rady.

- Budżet został przyjęty jednogłośnie. Wcześniej wszystkie jego założenia były szczegółowo omawiane na komisjach i jeśli były jakieś wątpliwości, to zostały wyjaśnione jeszcze przed sesją – komentuje sam Jan Kotarba.

Zobacz też: Dołożą z budżetu, ale nie chcą robić podwyżek. O śmieciach w Rytrze

A czego owe wątpliwości dotyczyły? Nie było ich wiele, bo jak podkreśla Kotarba: - Projekt budżet tworzyliśmy razem z radnymi. To nie jest tak, że tworzę go sam. Mam taką zasadę, że kierunki rozwoju gminy zawsze ustalam z radnymi. Ustaliliśmy zatem razem, jakie inwestycje, w jakim rejonie będą realizowane. Szczególnie dotyczyło to dróg – zaznacza nasz rozmówca, który doskonale wie, że zawsze apetyt mieszkańców w tym zakresie jest większy niż możliwości gminy. – Ale niemal wszystkie wskazane przez radnych potrzeby są w budżecie ujęte – zastrzega samorządowiec.

O konkretnych inwestycjach i kwotach napiszemy w osobnej publikacji. ([email protected] Fot.: ilustracyjne ES)Dziękujemy za przesłanie błędu