Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
12/07/2018 - 19:20

Po sejmowym strajku niepełnosprawnych jest ciąg dalszy

Także w Małopolsce trwają konsultacje w sprawie budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W konsultacjach w Kampusie Wielickim aktywny udział wzięli liczni przedstawiciele małopolskich środowisk osób niepełnosprawnych, m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych, warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy.


- Zrobione zostało już bardzo dużo, ale wiemy, że potrzeby są wciąż ogromne i pragniemy szukać najlepszych rozwiązań. Spotkania z Państwem wskażą nam najlepszą drogę jak wykorzystać dodatkowe środki finansowe - mówił Stanisław Szwed - wiceminister resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, witając uczestników konsultacji w sprawie budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Spotkanie rozpoczął briefing prasowy z udziałem wiceministra Szweda oraz posłanki Urszuli Ruseckiej, wiceprzewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Józefa Gawrona – wicewojewody małopolskiego, Marty Mordarskiej, dyrektora Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Agnieszki Pietraszewskiej-Machety - zastępcy dyrektora Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Służb Mundurowych.

Wiceminister Stanisław Szwed podczas swojej prezentacji przybliżył dotychczasowe działania rządu mające na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami i omówił zagadnienia związane z wdrażaniem mapy drogowej budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Szczególną uwagę poświęcił Solidarnościowemu Funduszowi Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, Pakietowi społecznej odpowiedzialności i programowi „Dostępność plus”. Zaprezentowane zostały również działania realizowane przez Małopolski Oddział PFRON na terenie województwa małopolskiego.

W trakcie konsultacji uczestnicy zadawali pytania, zgłaszali swoje propozycje i opowiadali o problemach, z którymi mierzą się na co dzień w swojej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Podsumowując spotkanie Wiceminister Stanisław Szwed podziękował za wszystkie zgłoszone postulaty. Podkreślił również, że w trakcie budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin takie merytoryczne spotkania są bardzo ważne.(źródło: PFRON)Dziękujemy za przesłanie błędu