Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
18/04/2024 - 11:55

Podegrodzie: dwie newralgiczne drogi do remontu. W roli głównej Mokra Wieś i Brzezna

Bardzo dobre wieści dla mieszkańców gminy Podegrodzie. Wiadomo kto i za ile wyremontuje w końcu drogę Osowie w Mokrej Wsi a na remont drogi do Burłackiego w Brzeznej samorząd właśnie rozstrzyga przetarg.

Droga Osowie doczeka się całkowicie nowej nawierzchni na liczącym sobie aż ponad kilometr odcinku. Drogowcy wymienią najpierw jej podbudowę, potem dadzą nowe asfaltowe warstwy wiążące i ścieralne. Co bardzo istotne wzmocnione zostanie też całe pobocze drogi, które dodatkowo utrwalone zostanie tzw. Asfaltową „nakrapianką”, która ma chronić je m.in. przed wyciem przez deszcz. Po przetargu okazało się, że inwestycja kosztować będzie mniej niż zakładała gmina, bo niecałe 398 000 zł przy prawie 511 000 zł w założeniach. Przetarg wygrała firma ZBD z Nowego Sącza, która dodatkowo – za 5 tysięcy zł – będzie sprawować nadzór inwestorki nad przedsięwzięciem.

Najważniejsze jednak jest to, że wszystko musi być gotowe do 30 listopada tego roku. 

Nowy Sącz: ulicę Zieloną też zamykają. Będą objazdy

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że są już oferty w przetargu na modernizację drogi do Burłackiego w Brzeznej. Tu roboty – skomplikowane, bo związane dodatkowo z przebudową tutejszej sieci energetycznej – mają być też zrobione do 30 listopada, ale z koli na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (odbiory) wykonawca będzie miał czas do 29 stycznia. Na dziś wiadomo, że na część obejmująca roboty drogowe najtańszą propozycję złożył ZIBUD z Kamienicy - 1 593 946 zł a najdroższą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. z Nowego Sącza – 2 257 540 zł.

Podegrodzie z kolei ma na tę zakres inwestycji zabezpieczone w budżecie 2 095 812,65 zł.

Jaki będzie finał postępowania? Dowiemy się już za kilka dni a dziś na zakończenie zaznaczmy, że na oba przedsięwzięcia podegrodzki samorząd otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu