Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
08/07/2019 - 14:40

Podegrodzie: kiedy i kto będzie leczył w Brzeznej? Spełnia się wola pacjentów

Kiedy w końcu zacznie funkcjonować nowy Ośrodek Zdrowia w Brzeznej? Ta największa inwestycja gminy od lat nadal stoi pusta. Czy już wiadomo kto tu będzie leczył?

O perturbacjach związanych z budową Ośrodka Zdrowia w Brzeznej i problemach ze znalezieniem lekarzy, którzy będą chcieli tu leczyć pisaliśmy szczegółowo w publikacjach: 
Podegrodzie: kredyt sam się nie spłaci, los ośrodka zdrowia w rękach radnych
Podegrodzie. To nie konflikt, to patologia - nowy wójt twardo o ośrodku zdrowia 
Nikt nie chce leczyć w nowym Ośrodku Zdrowia w Brzeznej? 
Podegrodzie: niezdrowa atmosfera wokół Ośrodka Zdrowia w Brzeznej

Miejscowi zaczynają się już niecierpliwić, bo już od lutego tego roku mowa o tym, że wrócą tu lekarze zrzeszeni w przychodni „Zdrowie Rodziny”. Wtedy wójt Stanisław Banach – po tym jak firma, która wygrała przetarg właśnie z tą placówką ostatecznie wycofała ze współpracy z gminą – otwarcie zadeklarował, że skłania się do tego, by oddać ośrodek w ręce ekipy doktor Bogusławy Kozłowskiej. Tyle, że do tego trzeba zgody rady i skutecznych negocjacji. Bo to, że konkurencji i innych chętnych do leczenia tutaj nie ma, nie oznacza, że gmina może zapomnieć o spłacaniu kredytu zaciągniętego na budowę placówki.

Jak to wygląda dziś? – Negocjacje ze spółką są w już w końcowej fazie. Domykamy uzgodnienia. To skomplikowany proces, bo chodzi tu między innymi o kontrakty – dzieli się dobrymi wieściami zastępca wójta Stanisław Mazur zaznaczając, że samorządowcy a w szczególności radni stanęli tu na wysokości zadania. Dla nich priorytetem jest, by ośrodek zaczął w końcu działać i bardziej koncertowali się na tym, jacy lekarze będą tu pracować i kiedy otworzą swoje gabinety, niż to, że obiekt ma zostać oddany bezprzetargowo właśnie akurat tej spółce. Zresztą doskonale wiedzą, że takie niemal od początku było życzenie mieszkańców, którzy z przychodni „Zdrowie Rodziny” korzystali i korzystają od niemal 20 lat.

Ale wracając do sedna – kiedy lekarze zaczną w końcu przyjmować w Brzeznej? Mazur nie podaje konkretnej daty. Tłumaczy jednak, że zgodnie z umową przychodnia będzie musiała ruszyć najpóźniej trzy miesiące od podpisania umowy z samorządem. – Wszystkim nam zależy, by nastąpiło to jak najszybciej. Trzeba jednak pamiętać, że spółka sama musi umeblować i wyposażyć obiekt w niezbędny sprzęt medyczny. Sądzę jednak, że stanie się to w czasie zdecydowanie krótszym – zaznacza.

Najważniejsze jest to, że Ośrodek Zdrowia jest już w pełni dopuszczony do użytku. Przeszedł pozytywnie wszystkie odbiory, łącznie z tymi, których wymagało zagospodarowanie terenu wokół, budowa parkingu, dojazdu itp.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info  Dziękujemy za przesłanie błędu