Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
16/02/2024 - 17:10

Podegrodzie ma stawiać na molochy? I znów nowa szkoła w Stadłach w roli głównej

Gorączka wyborcza rośnie i znów wracamy do tematu budowy szkoły w Stadłach i zakupu nowego pojazdu dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Podegrodziu. Kto na tak dużej szkole skorzysta i dlaczego owo auto dziś tylko stoi?

W publikacji Podegrodzie: Czytelniczka twardo ocenia inwestycje gminy. Po co szkoła w Stadłach? Ludzie nie mają kanalizacji przedstawiliśmy list od mieszkanki gminy Podegrodzie, która uważa budowę nowej, większej szkoły w Stadłach za chybiony i niepotrzebny wydatek. Podobne stanowisko nasza Czytelniczka ma w sprawie zakupu samochodu wyposażonego w dźwig HDS oraz burtę z wywrotką na 3 strony, tzw. kiper. Więcej o pojeździe w artykule To auto kosztowało Podegrodzie ponad 400 tysięcy. Co będą mieli z niego mieszkańcy?

Dziś przedstawiamy kolejny głos w tej sprawie a list podegrodzianina przedstawiamy w całości.

Otóż wnioskuję, że jest ona stronniczką PO czy tym podobnych dla których liczą się tylko inwestycje centralne a tak zwanej prowincji nic się nie należy. To niech pozamykają wszystkie szkoły np. Gostwicy, Rogach, Brzeznej, Mokrej Wsi i inne i niech stworzą molocha w Podegrodziu to będzie tanio i zobaczymy wtedy co za wychowanków będzie miała taka szkoła. Wiadomo co się dzieje w takich molochach bo trudno w nich dopilnować dzieci i młodzież przed narkotykami, dopalaczami i grupami wymuszającymi czy tez zastraszającymi. Coś już słyszałem na temat tego, co się dzieje w podegrodzkiej szkole.  

W małych szkołach dzieci są bardziej dopilnowane tak pod względem dyscypliny jak i pod względem nauczania. Zresztą szkoła, to nie tylko szkoła, ale także miejsce spotkań rodziców, babć, dziadków, miejsce integracji a na dodatek jak będzie hala sportowa, to można będzie ją po godzinach lekcyjnych wynajmować do różnych zajęć sportowych dla młodzieży a nawet dla dorosłych. Z tego co wiem to obłożenie sal gimnastycznych w innych szkołach jest spore i ciężko jest się wcisnąć na takie treningi czy też zawody.  Więc jak nie będzie szkoły, to również życie kulturalne na wsi zaniknie a chyba nie o to chodzi. Jestem jak najbardziej za budową tej szkoły, bo jest bardzo potrzebna. A na dodatek będzie bardzo ładna. Chociaż działka jest bardzo wąska to udało się zrobić bardzo fajny nietypowy, unikalny projekt.

A co do tej koparki i samochodu ciężarowego to moim zdaniem też to jest jak najbardziej rozsądny zakup. Ta pani (Czytelniczka – dop. red.), co pisała, że po co i że stoją nie używane pod przedszkolem, to nie ma zielonego pojęcia, co się robi na terenie gminy oprócz obcinania gałęzi. Jest mnóstwo robót typu oczyszczanie rowów melioracyjnych, sprzątanie dróg i chodników a nie daj Bóg w razie jakichś zdarzeń losowych typu podtopienia czy intensywne opady śniegu to można reagować błyskawicznie a nie czekać na przetargi. Zresztą oferty przetargowe na pewno są droższe niż własne wykonanie zadania. Teraz jest zima i sprzęt stoi a dopiero na wiosnę zaczną się roboty z wykorzystaniem takiego sprzętu. Na pewno taki sprzęt szybko się zwróci. Proponuję tej osobie nie zabierać głosu w takich sprawach jak się nie zna – twardo podsumowuje podegrodzianin. ([email protected] Fot.: UG w Podegrodziu) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu