Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
20/04/2019 - 19:45

Podegrodzie: podstawówka przerywa strajk. Kiedy zaczną się lekcje?

Choć najgorętsze emocje wzbudzają obecnie spekulacje związane z tym, czy odbędą się matury, to i rodzice oraz uczniowie z klas młodszych ze strajkujących szkół cały czas zastanawiają się, kiedy znów zaczną się normalne lekcje. Dziś mamy dobre wieści dla mieszkańców Podegrodzia.

Szefowie kolejnych komitetów strajkowych zastrzegają nieustannie, że nauczyciele codzienne podejmują decyzje indywidualnie: czy będą strajkować dalej, czy też nie.

Z różnych gmin naszego regionu dochodzą do nas informacje, że część placówek już zawiesiło strajk całkowicie i wraca do normalnej pracy. W Rytrze natomiast nauczyciele jedynych dwóch szkół na terenie samorządu: gimnazjum i podstawówki strajkowali tylko jeden dzień.

Jednak atmosfera w całej Polsce i na Sądecczyźnie robi się coraz gorętsza. I to nie tylko ze względu na wspomniane już matury a powtarzające się coraz częściej informacje o tym, że strajkujące placówki, a co za tym idzie ich podopieczni, będą musieli nadrobić podstawę programową kosztem wakacji.  Oczywiście wymagałoby to odpowiedniego rozporządzenia ze strony rządu, ale nikt tej ewentualności jeszcze nie wykluczył. I nawet rodzice popierający nauczycieli nie kryją poirytowania.

Dlatego każda kolejna informacja o odstąpieniu szkoły od strajku cieszy opiekunów a nawet dzieci. Dziś mamy dobre wieści dla rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Podegrodziu. Otóż po feriach wielkanocnych, czyli od środy 24 kwietnia uczniowie wracają do szkoły - zajęcia dydaktyczno - wychowawcze odbywać się będą według planu.

ES [email protected] Fot.: UG w PodegrodziuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe