Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
06/03/2024 - 14:10

Podegrodzie: robią megaspinacz dla rowerzystów. Połączą tak aż trzy gminy

Dzięki opiewającej na prawie 3 miliony inwestycji, rowerzyści będą mieli do dyspozycji już za kilka miesięcy kolejne kilometry trasy rowerowej, która połączy bezpiecznie Podegrodzie, Stary Sącz i Chełmiec.

O planach budowy rowerowych kilometrów na terenie gminy Podegrodzie pisaliśmy już w sierpniu 2019 roku w publikacji  Podegrodzie też będzie miało swoje trasy rowerowe. Połączą Świniarsko z EuroVelo

I choć wtedy było zdecydowanie za wcześnie na pisanie o szczegółach, to wójt Stanisław Banach zaznaczał, że trasa w Podegrodziu będzie biegła od Świniarska do mostu św. Kingi, by tam właśnie wpiąć się (pod mostem) do pozostałych tras na terenie naszego regionu. Czytaj - Euro Velo. 

Podegrodzie: 700 adresów będzie miało światłowód. Sprawdź termin

Dodatkowo trasa ta będzie łączyć się z tą już funkcjonującą w Podegrodziu i właśnie na łączniku wybudowany zostanie punkt do wypoczynku, zadaszona wiata z siedziskami i stolikami. Tak, by nawet w czasie deszczu można było tu przysiąść, zjeść kanapkę i się napić. To będzie wręcz fantastyczne rozwiązanie nie tylko pod względem rekreacyjnym, ale również dla tych z gminy Chełmiec, Stary Sącz i Podegrodzie właśnie, którzy do pracy w okolicy, w którejś z tych gmin dojeżdżają na rowerze.

- Po prawie dwóch latach projektowania i uzgodnień między innymi z właścicielami prywatnych działek, tu wielki ukłon w ich stronę za życzliwość i otwartość na inwestycję i Wodami Polskimi, bo trasa biegnie też przez stawy, udało nam się uzyskać pozwolenie na budowę. Inwestycja będzie nasz kosztowała prawie 3 miliony, ale jest warta każdej złotówki. Biegnie przez piękne tereny, przez mostek nad Brzeźniczanką a my już myślimy o budowie pomostu, by bardziej wydobyć urok stawów. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Nowego Sącza. I jak podkreśla Banach: - Firma ma duże doświadczenie w tego rodzaju projektach oraz dysponuje niezbędnym sprzętem i zasobami technicznymi, co gwarantuje profesjonalne wykonanie inwestycji.

A na zakończenie przypomnijmy, że środki na realizację zadania pochodzą z dofinansowania z tarczy dla gmin górskich. Całość ma być gotowa w ciągu kilku najbliższych miesięcy. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu