Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
19/05/2024 - 10:15

Podegrodzie: ruszył nabór do Placówki Wsparcia Dziennego i Aktywizacji dla Osób Starszych

Bardzo ważna informacja dla podegrodzkich seniorów – trwa właśnie nabór do Placówki Wsparcia Dziennego i Aktywizacji dla Osób Starszych w Podegrodziu. Nie zwlekajcie z formalnościami, bo o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Podegrodzie: ruszył nabór do Placówki Wsparcia Dziennego i Aktywizacji dla Osób Starszych

Prądu nie będzie nawet 9 godzin. Zobacz harmonogram przerw w zasilaniu dla Sądecczyzny

Na wstępie przypomnijmy tylko, że miejsce spotkań dla podegrodzkich seniorów utworzone zostało w przebudowanej dawnej szkole rolniczej, którą gmina kilka lat temu odkupiła od powiatu. W tym samym budynku działa dziś podegrodzki Ośrodek Pomocy Społecznej, ale skupmy się teraz na seniorach.

Centrum dla seniorów działa prężnie już od około trzech lat. Jest tu dla nich do tej pory w pełni wyposażoną, profesjonalną salę do fizjoterapii, jest też sala do biblioterapii z księgozbiorem i komputerami, gdzie seniorzy mogą nie tylko poczytać, ale również nauczyć się korzystania z podstawowych programów komputerowych, poruszać po Internecie a nawet obsługiwać swoje konta bankowe. Jest też sala do kulinoterapii, w której seniorzy przygotowują sobie – po wielu spotkaniach ze specjalistami z zakresu dietetyki – zdrowie i pożywne, adekwatne do ich potrzeb posiłki. 

Chełmiec/Podegrodzie: wprowadzili ruch wahadłowy aż w 3 miejscowościach! Remontują powiatówkę

Ale jak zaznaczała już w grudniu zeszłego roku kierownik OPS Sabina Urbanik samorząd zdecydował się centrum doposażyć choćby w sprzęt AGD, bo chcemy, żeby nasi seniorzy spędzali  tu osiem godzin dziennie i przygotowywali sobie również jeden ciepły posiłek. Udało się też zwiększyć ilość miejsc dla seniorów z 20 na 22.

Teraz OPS ogłosił kolejny nabór uczestników do Placówki Wsparcia Dziennego i Aktywizacji dla Osób Starszych z terenu gminy Podegrodzie. Wnioski można składać do 31 maja 2024 roku.

Wszystkich szczegółowych informacji na temat zasad i kryteriów naboru urzędnicy udzielają bezpośrednio w OPS. Nie zwlekacie z formalnościami, bo o przyjęciu decyduje w tym przypadku kolejność zgłoszeń. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info / OPS w Podegrodziu) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu