Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
12/04/2024 - 15:20

Podegrodzie: śmiecą brudasy, płacą za to wszyscy mieszkańcy. Gorzki apel władz gminy

Systematycznie okolice stawów w Stadłach w gminie Podegrodzie zmieniają się w wysypisko. Sołtys i gmina systematycznie walczą z tym procederem, ale płacą za to sami mieszkańcy.

Brzezna będzie miała w końcu świetlicę i filię biblioteki z prawdziwego zdarzenia

Sołtys Stadeł Wiesław Tokarczyk alarmował już 1 kwietnia, że w wiklinach zaraz przy stawach odkrył masę śmieci. - Policja po przybyciu sporządziła notatkę oraz ustaliła iż śmieci spakowane zostały do worków z napisem Zakład Komunalny w Gdańsku.

Tokarczyk apelował też na swoim profilu na Fecebooku, by mieszkańcy przyłączyli się do znalezienia sprawców. - Zawartość worków świadczy o przeprowadzanym remoncie domu, znajduje się tam między innymi wełna z poddasza. Może ktoś kojarzy taką sytuację. Proszę o kontakt 668 130 790.

Sołtys podkreślił też, że sprawca wcześniejszego takiego incydentu w marcu - śmieci były wyrzucone dokładnie w tym samym miejscu - sprawca został odnaleziony i ukarany grzywną oraz usunięto śmieci. 

1,2 miliona – tyle kosztuje nowe auto dla OSP Podegrodzie

Teraz do apelu dołączyły władze gminy Podegrodzie. - Na terenie gminy Podegrodzie w ostatnim czasie obserwujemy zjawisko notorycznego wysypywania odpadów w miejscowości Stadła, w okolicach Stawów – droga w kierunku Dunajca, jadąc od obwodnicy zachodniej (na wysokości stacji regazyfikacji gazu). Wyrzucane są tam odpady różnego rodzaju: opakowania wielomateriałowe, butelki szklane, stara odzież i tekstylia, pojedyncze opony, jak również odpady remontowo - budowalne itp. – czytamy w specjalnym apelu umieszczonym na stronie Urzędu Gminy.

Autorzy podkreślają jednocześnie, że miejsce to jest bardzo popularne wśród okolicznych mieszkańców i przyjezdnych. - Dlatego ciężko jest złapać kogokolwiek na gorącym uczynku, ponieważ tamtą drogą przejeżdża wielu ludzi – podkreślają urzędnicy.

- Bardzo prosimy osoby będące świadkami wyrzucania odpadów w miejscach niedozwolonych o poinformowanie o zaistniałej sytuacji najbliższą jednostkę Policji – Komisariat Policji w Starym Sączu lub zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Gminy w Podegrodziu. Apelujemy do osób oraz przedsiębiorców, którzy wyrzucają odpady w sposób nielegalny o zaprzestanie tego procederu.

A my zaznaczmy, że te śmieci, o których wspomniał Tokarczyk są już wywiezione na koszt gminy co oznacza, że zapłacili za to sami mieszkańcy. ([email protected] Fot.: Facebook/UG w Podegrodziu)Dziękujemy za przesłanie błędu