Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
19/04/2018 - 11:50

Podegrodzie: Zamkną „powiatówkę”, będzie czterodniowa rewolucja. Gdzie?

Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia rusza wyczekiwany remont drogi powiatowej Stadła-Długołęka Świerkla-Przyszowa. Kierowcy muszą przygotować się do utrudnień i konieczności korzystania z objazdów.

Zgodnie z informacjami od Powiatowego Zarządu Dróg prace remontowe mają potrwać od poniedziałku do czwartku 26 kwietnia a prowadzone będą w godzinach od 8.00 do 17.00 i to właśnie w tym czasie odcinki drogi w Gostwicy i Długołęce Świerkli będą zamknięte dla ruchu.

Na czas remontu wyznaczono objazdy drogami powiatowymi Stadła-Długołęka Świerkla-Przyszowa, Podegrodzie-Mokra Wieś-Jastrzębie oraz drogami gminnymi.

Zobacz też: Podegrodzie: ile radni dali pieniędzy sołectwom? Będą z tego lepsze drogi?

Jaki jest zakres prac? Remont obejmował będzie wzmocnienie podbudowy drogi i nałożenie dwóch nowych warstwa nawierzchni, tak by przede wszystkim poprawić jej nośność – wcześniej droga ta nie spełniała parametrów wynikających z jej obciążenia. Dodatkowo zostaną skorygowane łuki drogi, tak by umożliwić płynne włączanie się do ruchu. Jednocześnie droga zostanie podniesiona o około 30 centymetrów, co znacznie poprawi widoczność na drodze.

Ważne jest to, że wszystkie prace prowadzone będą jedynie w obrębie już wytyczonego pasa drogowego w ramach remontu. Większa ingerencja wymagała by powiem uzyskanie ZRID, czyli – w dużym uproszczeniu – nowego pozwolenia na budowę.

Zobacz też: Powstanie ośrodek zdrowia w Brzeznej? Pojawiają się utrudnienia!

Remont 900-metrowego odcinka kosztował będzie aż 900 tysięcy złotych. Prace to jeden z elementów trzyetapowego założenia, w myśl którego cała droga Stadła-Długołęka Świerkla-Przyszowa w ciągu trzech lat będzie miała zupełnie nową nawierzchnię a przy szkole w Długołęce została dodatkowo wyposażona w chodniki.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu