Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
07/12/2013 - 08:00

Podrzecze: Hurtowni spożywczej grożą wysokie kary

W sądeckim sanepidzie trwa postępowanie w sprawie wykrytych kilka dni temu w jednej z hurtowni spożywczych w Podrzeczu nieprawidłowości. Chodzi głównie o przeterminowane produkty spożywcze. Hurtowni może grozić nawet zamknięcie.
Przeprowadzona kilka dni temu kontrola hurtowni spożywczej w Podrzeczu wykazała, że w jej asortymencie znajdują się przeterminowane produkty spożywcze. – Znaleziono produkty, co do których istniała wątpliwość w zakresie prawidłowego oznakowania daty trwałości – mówi Gabriela Górowska, kierownik Sekcji Nadzoru Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu. - W tej kwestii zostało wszczęte postępowanie.
Hurtowni grozić może nakaz wycofania produktów z obrotu, ograniczenie działalności obiektu, a nawet nakaz zamknięcia. Hurtowni może zostać również nałożony obowiązek uiszczenia opłaty za przeprowadzone czynności w wyniku których stwierdzone zostały nieprawidłowości.
Póki co jednak trwa postępowanie w tej sprawie. – Na razie hurtownia funkcjonuje bez żadnych ograniczeń, nie została zamknięta ani nie nałożono na właścicieli żadnych kar – dodaje Gabriela Górowska.
KIDDziękujemy za przesłanie błędu