Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
05/10/2023 - 20:50

Podziękowania za wsparcie III Festiwalu Lachów i Górali. To wyjątkowa impreza – mówi prof. Terlecki [ZDJĘCIA]

Wicemarszałek Sejmu prof. Ryszard Terlecki i Zygmunt Berdychowski, prezes Rady Programowej Fundacji Sądeckiej spotkali się dzisiaj z kierownikami i członkami zespołów regionalnych, które w tym roku wzięły udział w III Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej – Zdroju. Była to okazja do podziękowania wicemarszałkowi za wsparcie tej gigantycznej imprezy. Zygmunt Berdychowski wręczył prof. Terleckiemu pamiątkowy dyplom i zaprosił go już na IV Festiwal Lachów i Górali.

W siedzibie Fundacji Sądeckiej zebrali się dzisiaj kierowcy, choreografowie i członkowie zespołów regionalnych nie tylko z Sądecczyzny, które wystąpiły podczas tegorocznego III Festiwalu Lachów i Górali i wzięły udział w Igrzyskach Lachów i Górali w Piwnicznej – Zdroju.

Przypomnijmy, że w tym roku na festiwalowej scenie zaprezentowało się w sercu Górali Czarnych 35 zespołów regionalnych. Wśród nich były także dwa zespoły regionalne ze Słowacji (jeden dorosły, drugi – dziecięco-młodzieżowy). One reprezentowały tereny pogranicza z naleciałościami kultury węgierskiej. Zaprezentował się także polski Zespół Artystyczny „Wilia” z Wilna.

- Dzisiaj pragnę w państwa obecności podziękować i wręczyć dyplom osobie szczególnej – powiedział do zebranych Zygmunt Berdychowski, prezes Rady Programowej Fundacji Sądeckiej. – Gdyby nie aktywność tej osoby i zaangażowanie, ale także jej obecność na Festiwalu Lachów i Górali to pewnie nie mielibyśmy w tym roku tej imprezy. Tą osobą jest wicemarszałek Sejmu prof. Ryszard Terlecki. Panie marszałku, bardzo dziękujemy.

Czytaj dalej - TUTAJ

Podziękowania za wsparcie III Festiwalu Lachów i Górali. To wyjątkowa impreza – mówi prof. Terlecki [ZDJĘCIA]
Wicemarszałek Sejmu prof. Ryszard Terlecki i Zygmunt Berdychowski, prezes Rady Programowej Fundacji Sądeckiej spotkali się dzisiaj z kierownikami i członkami zespołów regionalnych, które w tym roku wzięły udział w III Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej – Zdroju. Była to okazja do podziękowania wicemarszałkowi za wsparcie tej gigantycznej imprezy. Zygmunt Berdychowski wręczył prof. Terleckiemu pamiątkowy dyplom i zaprosił go już na IV Festiwal Lachów i Górali.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu