Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
23/07/2020 - 07:30

Pogoda na sierpień. Instytut Meteorologii kontra amerykańscy naukowcy

Nie ma nic gorszego niż pogodowa katastrofa podczas urlopu. Ci, którzy zaplanowali wolne na sierpień mają niezły zgryz. Jasnowidz z Człuchowa Krzysztof Jackowski i amerykańscy naukowcy nakreślili już czarną wizję. Teraz swój skrajnie odmienny scenariusz na drugą połowę lata obwieścili polscy synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. I komu wierzyć?

Słynny jasnowidz z Człuchowa już wie, jaka czeka nas aura w drugiej połowie lata. Dla urlopowiczów to prawdziwa katastrofa. W sierpniu ma lać jak z cebra, co grozi lokalnymi powodziami i podtopieniami.

Czytaj też Jasnowidz Krzysztof Jackowski zobaczył katastrofę w sierpniu

Swoje dołożyli naukowcy z USA. TVN Meteo powołuje się na długoterminową prognozę pogody Amerykańskiej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej, z której wynika, że w Polsce będzie w sierpniu chłodniej niż zwykle o tej porze roku.

Zupełnie inny pogodowy scenariusz kreśli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.   

- Tegoroczny sierpień zapowiada się ciepły, mogą zdarzyć się nawet dni z temperaturą powyżej 30 stopni – przytacza wypowiedź rzecznika IMGW Grzegorza Walijewskiego Radio Kraków.

Upały prognozowane są między innymi na południu Polski. W naszym regionie będzie zatem gorąco.

Czytaj też Nagrywają w Gródku kulinarne show MasterChef z Magdą Gessler Będzie się działo!  

Co z powodziami, które w swoich wizjach ujrzał Jackowski?

Prognozowane opady deszczu mają być podobne, jednak jak w latach ubiegłych, wystąpią burze – zapowiadają krajowi synoptycy.

Czyli wszystko w normie. Katastrofy nie widać. Tylko  komu tu wierzyć w kwestii pogody. Jasnowidzowi, polskim czy też amerykańskim naukowcom?

jagienka.michaklik@sadeczanin.info fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu