Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
21/12/2020 - 08:00

Pogoda w Nowym Sączu: czy w tym roku możemy liczyć na białe święta?

Incydent zimowy z początku grudnia przeszedł już do historii. Przedostatni tydzień grudnia również zapowiada się cieplejszy. Czy w tym roku możemy więc liczyć na Wigilię ze śniegiem, jaka będzie pogoda w Nowym Sączu?

Fot. Sądeczanin

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z niedzieli na poniedziałek kolejny raz ostrzegał przed marznącymi opadami. Poniedziałek przyniesie nam raczej bezchmurne niebo i temperaturę maksymalnie kilka stopni powyżej zera. W nocy z 21 na 22 grudnia będzie można zaś zaobserwować na niebie "Gwiazdę Betlejemską".

Czytaj więcej: Na taką koniunkcję Saturna i Jowisza czekaliśmy 400 lat. Kiedy to wydarzenie?

We wtorek czeka nas więcej chmur, ale za to cieplejsza noc na plusie. Według prognoz IMGW, możemy spodziewać się słabych opadów deszczu i śniegu. Podobnie sytuacja będzie wyglądała  w środę. IMGW zapowiada duże, nawet całkowite zachmurzenie i słabe odpady deszczu. Termometry w Nowym Sączu nie pokażą ujemnych temperatur, w ciągu dnia maksymalnie 6 stopni Celsjusza.

Czwartek, 24 grudnia, zapowiada się jeszcze cieplej, 9 stopni na plusie. Noc będzie zimna, ale nie mroźna, termometry wskażą około 2 stopni. W ciągu dnia możemy spodziewać się deszczu. Piątek, dzień Bożego Narodzenia, daje jeszcze nadzieję na białe święta. Temperatura lekko się obniży (do 3 stopni w ciągu dnia), spodziewajmy się również deszczu ze śniegiem. W nocy około 4 stopni na minusie. Sobota tylko poprawi sytuację - prognozowane są lekkie opady śniegu bez deszczu i ujemna temperatura nawet w ciągu dnia. Prognozy na niedzielę wskazują jednak na ocieplenie.

Czytaj również: Jak tropiliśmy czarny dym z komina w Sączu na osiedlu Zawada i co z tego wyszło

W ciągu całego tygodnia nie będzie silnego wiatru, smog będzie więc dokuczał mieszkańcom miasta i okolicznych miejscowości.(s.siwulska@sadeczanin.info, zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu