Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
20/03/2018 - 07:40

Policjanci ostrzegali przed cyberprzestępcami. Był też pokaz tresury policyjnych psów [Zdjęcia]

Bezpieczne korzystanie z internetu i unikanie zagrożeń związanych z cyberprzestępczością – to główne tematy, jakie przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Komendy Powiatowej Policji w Limanowej poruszali z uczniami Szkoły Podstawowej w Słopnicach.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia związane są z światem wirtualnym i przesyłaniem informacji za pomocą internetu. Policjanci przekonywali uczniów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo i zwrócili uwagę na odpowiedzialność wynikającą z zamieszczania w sieci własnego i cudzego wizerunku Przestrzegali również przed kontaktami z nieznajomymi osobami, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą.

 

Zobacz też: Kolizje i nietrzeźwy za kółkiem. Weekend obfity w wydarzenia drogowe

Pośród atrakcji było także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „(nie)bezpieczny Internet? Jak bezpiecznie korzystać z sieci?”, a zwycięzcom wręczono pamiątkowe nagrody.

To jednak nie koniec niespodzianek. Oprócz wiedzy teoretycznej, uczniowie mogli poznać tajniki pracy w policji. Największą z atrakcji był pokaz tresury psów policyjnych. Przewodnicy z Komendy Policji w Limanowej wraz ze swoimi czworonogami zaprezentowali dzieciom swoje umiejętności.

Zobacz też: Pisali dyktando z patriotycznym akcentem. Zobacz laureatów, którzy mają nosa do ortograficznych pułapek! [Zdjęcia]

Uczniowie mogli też obejrzeć policyjny radiowóz, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem z ich strony!

e.czech@sadeczanin.info, Źródło/Fot. KPP LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu