Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
02/06/2023 - 20:05

Ponad 7 milionów złotych! Za tyle wybudują chodniki w Kamionce Wielkiej

Po miesiącach przygotowań projektowych i zabiegania o dofinansowanie, samorząd Kamionki Wielkiej podpisał właśnie umowę na budowę chodników przy najbardziej niebezpiecznych odcinkach przebiegających przez gminę dróg powiatowych.

Wykonawca wyłoniony w przetargu to Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe LELITO a koszt całego przedsięwzięcia będzie opiewał na 7,1 mln zł z czego aż 6 milinów, czyli 84 procent to dofinansowanie z Rządowego Funduszu - Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Różnicę samorząd musi wyłożyć z własnego budżetu.

Zobacz też: Nowy Sącz/Kamionka Wielka: MPK będzie jeździć inaczej, bo zamykają część Kamiennej

 - Dzięki temu powstaną nowe chodniki o łącznej długości około 4,5 kilometra wraz z zatokami autobusowymi – nie kryje satysfakcji wójt Andrzej Stanek.

O jakie drogi chodzi?

• droga Nowy Sącz – Cieniawa w m Mystkowie,
• droga Nowy Sącz – Cieniawa w Mszalnicy,
• droga Nowy Sącz – Florynka w Królowej Polskiej,
• droga Nowy Sącz – Florynka w Królowej Górnej,
• droga Nowy Sącz – Florynka w Boguszy
• droga Kamionka Wielka – Kamionka Wielka w Kamionce Wielkiej
• droga Plebańskie - Dziołek w Kamionce Wielkiej

- Budowa nowych chodników na terenie gminy Kamionka Wielka jest dla mnie zadaniem priorytetowym. Mamy w tym zakresie jeszcze sporo do zrobienia a przecież każda taka inwestycja przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – komentuje wójt deklarując, że gmina już przygotowuje się do kolejnych przedsięwzięć w tym zakresie. – Trzeba też podkreślić, że nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy i wsparcia ze strony starosty pana Marka Kwiatkowskiego i   dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. W porozumieniu ze Starostwem Powiatowym planujemy już budowę chodnika od granicy Kunowa w stronę centrum Mystkowa – podsumowuje gospodarz gminy.

A my dodajmy, że przy drodze Kamionka Wielka – Kamionka Wielka PZD dopina gruntowną modernizację odcinka od około 300 metrów za mostem, za rozjazdem na Królową Polską w górę, w kierunki Kamionki Górnej. Dopięcie robót drogowych, stricte przy jezdni warunkowane jest właśnie budową około 500 metrów chodnika ze strony gminy. Szczegóły w publikacji Kierowcy! Zobaczcie, ile potrwa remont powiatówki w Kamionce Wielkiej ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej) ©Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu