Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
10/08/2020 - 11:30

Ponad sto nowych zakażeń w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim!

Dzisiaj liczba zakażonych koronawirusem w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim poszybowała w górę. Z porannego raportu wojewódzkiego Sanepidu wynika, że w mieście i powiecie, objętych czerwoną strefą mamy dzisiaj 104 nowe potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Skąd dzisiaj taka duża liczba nowych potwierdzonych zakażeń?

Jak ustaliliśmy dzisiaj rano, według pierwszego raportu przedstawionego przez WSSE w Krakowie, w Nowym Sączu potwierdzonych było 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w powiecie nowosądeckim – 41 (czyli łącznie 55).

Chwilę później pierwszy raport został uzupełniony. Do tej liczby wojewódzki Sanepid doliczył kolejnych 49 potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Obydwa raporty są dostępne na stronie WSSE w Krakowie.

Zmiany wynikają z bieżącego aktualizowania raportu przez WSSE w Krakowie.

Reasumując, dziś w regionie nowosądeckim mamy 104 nowe zakażenia (łącznie w powiecie nowosądeckim i mieście Nowy Sącz). W tej liczbie 85 przypadków to wyniki dodatnie, które zostały potwierdzone w ramach badań przesiewowych przeprowadzonych w ostatni piątek wśród pracowników nowosądeckich zakładów. Spośród 4423 próbek, które przebadano, 1,92 proc. okazało się dodatnich (czyli właśnie 85).

Od soboty obowiązują w naszym regionie zaostrzone obostrzenia. Mieszkańcy miasta i Sądecczyzny muszą między innymi chodzić w przestrzeni publicznej w maseczce zakrywającej usta i nos.

Od początku trwania pandemii zakażenie SARS-CoV-2 w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim potwierdzono u 1183 mieszkańców całego regionu ze stolicą Sądecczyzny włącznie.

[email protected], fot. PSP w Nowym Sączu., źródło: WSSE w Krakowie.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe