Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
23/11/2020 - 17:50

Posiadacze karty nowosądeczanina, kończy się jej ważność. Jak ją przedłużyć?

Koniec roku tuż, tuż, a w związku z tym posiadacze karty nowosądeczanina będą musieli pomyśleć o przedłużeniu jej ważności. By mieszkańcy nie szturmowali w dobie pandemii koronawirusa Punktów Obsługi Klienta, w tym roku miasto uprościło procedury przedłużania karty. Można będzie to zrobić za pośrednictwem internetu, wypełniając przygotowane oświadczenie. Jak to zrobić?

Karty nowosądeczanina wydane 1 stycznia 2020 roku za kilka tygodni nie będą już aktywne. Warto więc już wcześniej jak dopełnić z wyprzedzeniem wszelkich formalności

Przedłużenie terminu ważności karty liczonego od dnia jej odbioru wymaga spełniania określonych procedur.

Co należy zrobić, aby przedłużyć ważność karty nowosądeczanina?

Należy złożyć oświadczenie. Wypełnia je każda osoba pełnoletnia. W imieniu osoby niepełnoletniej oświadczenie wypełnia jej opiekun prawny/ rodzic.

Oświadczenia można pobrać ze strony www.mojakn.pl w zakładce Dokumenty oraz w Punktach Obsługi Klienta MPK, mieszczących się w budynku dworca autobusowego MPK (al. Batorego 92), Rynek 22 (wejście od ul. Piotra Skargi) i Zajezdnia MPK (ul. Wyspiańskiego 22).

Wypełnione oświadczenia można złożyć w Punktach Obsługi Klienta MPK, na adres:  kontakt@mojakn.pl lub za pośrednictwem swoje konta na www.mojakn.pl.

- Chciałbym zaznaczyć, że oświadczenia można składać nie wcześniej niż miesiąc przed końcem ważności karty nowosądeczanina – mówi Jerzy Leszczyński, prezes MPK w Nowym Sączu. - Posiadaczami karty nowosądeczanina jest obecnie około 30 tysięcy nowosądeczan.

Przypomnijmy, że wprowadzenie karty nowosądeczanina było sztandarowym pomysłem prezydenta Ludomira Handzla. W Nowym Sączu do korzystania z karty uprawnionych jest około 61 tysięcy osób

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu