Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
09/12/2019 - 14:05

Poszedł na ryby, znalazł w Dunajcu pocisk artyleryjski

Wędkarz znalazł w Dunajcu pocisk artyleryjski pochodzący z II Wojny Światowej. Policjanci przez cały weekend czuwali, aby nikt nie zbliżał się do niewybuchu. Dzisiaj saperzy z Krakowa zabrali znalezisko na poligon, gdzie zostanie zdetonowane.

Poszedł na ryby, znalazł w Dunajcu pocisk artyleryjski. Fot. Ilustracyjna

Podczas połowu ryb na rzece Dunajec w Gołkowicach Dolnych, wędkarz znalazł przedmiot, który wyglądem przypominał pocisk wojenny. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie (7 grudnia) przed godziną 16.  O znalezisku natychmiast poinformował policjantów. Oprócz stróżów prawa we wskazane miejsce udali się również strażacy, którzy oświetlili teren, a następnie wspólnie z policjantem weszli do rzeki ubrani w specjalne skafandry.  

Zobacz też Podczas prac ziemnych wykopał niewybuch. Pocisk zabrali saperzy

Policyjny pirotechnik ocenił, że przedmiot znaleziony przez wędkarza to pocisk pochodzący z II Wojny Światowej. Miejsce, w którym znaleziono niewybuch zostało zabezpieczone przez strażaków. Policjanci przez cały weekend czuwali, aby nikt nie zbliżał się do niego.

Saperzy z Krakowa zabrali pocisk na poligon. Fot. Ilustracyjna

Dzisiaj do Gołkowic Dolnych przyjechali saperzy z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, którzy zabrali pocisk na pole minowe, gdzie zostanie zdetonowany.

Co robić, gdy znajdziemy niewybuch? Przede wszystkim należy, jak najszybciej powiadomić policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie, uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osób przebywających w pobliżu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe