Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
26/08/2020 - 18:40

Powiało grozą od upalnego wiatru. Drzewa waliły się na jezdnie

Pogoda była dzisiaj w naszym regionie wymarzona od samego rana, ale potem, koło piętnastej, zerwał się gwałtowny, bardzo ciepły wiatr. Niektórzy w Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach najedli się strachu.

Nad naszym regionem mocno dmuchnęło. Wprost na jezdnię w niektórych miejscowościach waliły się drzewa. Było bardzo niebezpiecznie.

Czytaj też Nie widzieli jej od kilku dni. Zakończyło się makabrycznym odkryciem 

Sądeckich strażaków zaalarmowali kierowcy, którzy przejeżdżali przez Barcice i Michalczową, gdzie powalone pnie tarasowały drogę uniemożliwiając przejazd. W Nowym Sączu wielki konar oderwał się od drzewa i runął na chodnik przy ulicy Broniewskiego.

Pełne ręce roboty mieli też strażacy z Limanowej. - Drzewo usuwaliśmy z jezdni w Rabie Niżnej w gminie Mszana Dolna – mówi oficer dyżurny. W Młyńczyskach w gminie Łukowica pień runął na linie energetyczne. Wiatr, który dmuchnął z wielką siłą nie poczynił co prawda większych szkód, ale powiało grozą.

Czytaj też To był naprawdę cud. Jak oni mogli przeżyć takie zderzenie! [ZDJĘCIA]  jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu