Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
19/03/2017 - 15:10

Powtórka zjazdu okręgowego PiS po Wielkanocy?

Po świętach wielkanocnych zostanie prawdopodobnie powtórzony zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 14 – informuje portal limanowa.in.

- Jednym z pomysłów, który jest bardzo poważnie brany pod uwagę, jest powtórzenie zjazdu okręgowego. Jego celem będzie wybranie zarządu okręgowego i prezesa zarządu okręgowego. Termin jeszcze nie został wyznaczony – cytuje limanowski portal  Michała Ciechowskiego, koordynatora ds. struktur partii.

Podczas zjazdu okręgowego PiS w Nowym Sączu 21 listopada ub.r. wymaganej  większości głosów nie uzyskał jedyny kandydat na szefa okręgu poseł Wisław Janczyk, pomimo iż wiceministra finansów popierał sam Jarosław Kaczyński.  W tej sytuacji, Janczyk, powołując się na instrukcje z W-wy przerwał zjazd. Jego oponentom udało się jednak ogłosić wyniki glosowania także w wyborach do zarządu okręgowego PiS.

Nowosądecki zjazd odbił się szerokim echem w kraju, bo wszędzie indziej gładko wygrywali kandydaci prezesa. Nieprzychylne partii rządzącej media grzmiały nawet o buncie w mateczniku PiS.  

Przeczytaj też:

Zjazd PiS: Kandydat Kaczyńskiego przegrał, Nowak wybuczany

Od tego czasu w okręgu 14 rządzi jednoosobowo Wiesław Janczyk, jako pełnomocnik prezesa Kaczyńskiego. Zapowiadano weryfikację członków partii, także prawomocność mandatów delegatów na zjazd okręgowy, ale wedle naszych informacji nic się nie dziej, zapanowała martwa cisza.

- Nie ma żadnych zebrań, o wszystkim dowiadujemy się z mediów – skarży się szeregowy członek PiS z gminy Chełmiec, który brał udział w pamiętnym zjeździe okręgowym  i głosował na Janczyka (pragnął zachować anonimowość).          

 (s),fot. arch. "Sądeczanina"   Dziękujemy za przesłanie błędu