Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
23/09/2018 - 07:35

Pożar w bloku przy Barskiej. W środku nocy ewakuowano 29 osób!

Około godziny 4. nad ranem 23 września ratownicy zostali zaalarmowani, że pali się blok mieszkalny przy ul. Barskiej w okolicy Galerii Trzy Korony. Trzeba było ewakuować aż 29 mieszkańców. Co było przyczyną pożaru?

Gdy strażacy przyjechali na miejsce okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Zadymienie na klatce schodowej było tak duże, że nie można było w pierwszym momencie ustalić źródła ognia. Podjęto natychmiast decyzję o ewakuowaniu mieszkańców klatki. 9 osób uciekło dzięki użyciu drabiny a kolejne 20– po tym jak dym się przerzedził – ratownicy wyprowadzili na zewnątrz klatką schodową.

Okazało się, że pożar jest zlokalizowany w piwnicy, w której przebywał bezdomny mężczyzna i to prawdopodobnie on zaprószył ogień. – Gdy go ewakuowaliśmy był przytomny, ale podtruty dymem – relacjonuje oficer dyżurny KM PSP.

Zobacz też: Dzień latających samochodów. Podróżujący zalecieli aż do szpitala a auta na złom

Strażacy musieli gasząc jednocześnie opróżniać skrupulatnie zajęte ogniem pomieszczenie, bo to właśnie zgromadzone tu przedmioty były źrdółem niebezpiecznego dymu. Wszystkie trzeba było też przelać wodą, by zlikwidować ewentualne nowe zarzewia ognia i zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Jakie są straty materialne? Strażakom trudno oszacować – spora część przedmiotów należała do bezdomnego.

ES [email protected] Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)