Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
10/05/2012 - 09:23

Pożar w Nowym Sączu: Mężczyzna nie żyje. Kobieta poparzona

Dziś (10 maja) rano przy ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu zapalił się pustostan. Zginął starszy mężczyzna. Kobieta walczy o życie. Jej ciało jest poparzone w 70 proc. Byli to najprawdopodobniej bezdomni.
- Dostaliśmy zgłoszenie około godz. 8.30. Do pożaru zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej – informuje bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Na miejscu znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. To już czwarta ofiara śmiertelna w tym roku, którą znaleziono w pustostanie.

Ofiara leżała na progu pomiędzy dwoma pomieszczeniami. W płonącym budynku była także kobieta. – Zespół ratowniczo – medyczny z Nowego Sącza udzielił jej intensywnej pomocy medycznej – dodaje rzecznik.

Kobieta została przetransportowana do sądeckiego szpitala. Stamtąd ma trafić do Siemianowic Śląskich. – Pacjentka jest przygotowana do transportu. Z Warszawy wyleciał już śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będzie tu za około pół godziny. Kobieta ma około 70 proc. poparzeń ciała. Zostanie przetransportowana do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich – informuje Agnieszka Zelek, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że kobieta i mężczyzna to najprawdopodobniej ludzie bezdomni. Na miejscu trwa dogaszanie pożaru.

 

(MC)

Fot. JECDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)