Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
12/07/2014 - 08:27

Pożegnano Mistrza od nagłośnienia i światła...

Wczoraj (11 lipca) na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu pożegnano Jana Dąbrowskiego elektroakustyka przez 36 lat związanego z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ (niegdyś Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury).
Jan Dąbrowski urodził się 16 marca 1949 roku w Tarnowie. W latach 1968-78 pracował w Państwowym Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu jako instruktor terapii zajęciowej. Od 1 lutego 1978 związany był z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury, a następnie - z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. 36 lat pracy – to szmat czasu w życiu każdego człowieka, to prawie cała historia naszej instytucji, która powstała w roku 1975.
Był elektroakustykiem, człowiekiem od nagłośnienia i od światła. Specjalistyczny kurs w tej profesji ukończył w latach 1989-90 w Centralnym Ośrodku Metodyki Upowszechniania Kultury w Warszawie. Bez Niego nie odbyłby się żaden koncert w dawnym WOK czy w MCK SOKÓŁ, nie byłoby spektakli, festiwali, konkursów i przeglądów organizowanych na naszej scenie, ale też w różnych miejscowościach Małopolski, od Bukowiny Tatrzańskiej, przez Krynicę-Zdrój, Lipnicę Wielką, po Łużną. Wszyscy pamiętają jego charakterystyczną sylwetkę pochyloną nad konsolą pełną rozmaitych suwaków, przycisków i świecących kontrolek. Jako starszy druh wprowadzał w ten fach wielu młodych, przy Nim nabierali umiejętności i doświadczenia. Zawsze serdeczny, zawsze życzliwy dla koleżanek i kolegów. Uśmiechnięty, skory do żartów, opowiadający kawały. Dobry duch... Zmarł 8 lipca.

Źródło: MCK SOKÓŁ
(oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu