Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
10/08/2020 - 18:20

Prawie 4,5 tysiąca pracowników sądeckich firm przeszło badania przesiewowe

Sanepid dysponuje już wynikami wymazów pobranych od pracowników nowosądeckich zakładów pracy. Jak podały wojewódzkie służby sanitarno-epidemiologiczne na prawie 4,5 tysiąca osób, które zostały poddane badaniom przesiewowym, wyniki dodatnie miało osiemdziesięciu pracowników.

Przypomnijmy, że badania przesiewowe odbywały się w naszym regionie w piątek.

Przed sądeckimi zakładami pracy, w których ostatnio pojawiły się przypadki zakażenia koronawirusem, zostały uruchomione punkty wymazowe.

Badania przeprowadzały wojskowe służby medyczne, jak również służby sanitarne. Osoby pracujące w punktach wymazowych otrzymały wsparcie między innymi policji i straży pożarnej, jak również NFZ.

Dzisiaj na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w skorygowanej informacji, podana została liczba pracowników nowosądeckich zakładów pracy, którzy po badaniach przesiewowych dowiedzieli się, że, niestety mają wynik dodatni.

- W weekendowych badaniach przesiewowych, podczas których przebadano 4423 pracowników nowosądeckich zakładów pracy, wyniki dodatnie otrzymano w 85 przypadkach, co stanowi 1,92 proc. - informują pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Jak do tej sytuacji odniósł się prezydent Ludomir Handzel?

- Skala pokazuje nam, że jest to wiadomość optymistyczna – powiedział gospodarz miasta podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w sądeckim ratuszu. – Dziękuję mieszkańcom Nowego Sącza i powiatu, że korzystają z maseczek i zachowują wszelkiego rodzaju reżimy.

Zaapelował też do mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny o to, aby mieszkańcy nadal zachowywali ostrożność, bo miasto i powiat objęty są czerwoną strefą.

Do przebadania 4423 próbek zaangażowane zostały, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie laboratoria z Małopolski, ale także ze Śląska.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu