Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
09/03/2021 - 15:10

Prawie sto osób w ciągu dwóch godzin zarejestrowało się na szczepienie

Po artykule „Sądeczanina” o wolnych szczepionkach w szpitalu w Krynicy Zdroju dla osób powyżej 70+, sto dawek rozeszło się na pniu. Podany telefon, pod który mogli dzwonić chętni na szczepienie, dosłownie się grzał. W ciągu dwóch godzin od ukazania się na naszym portalu artykułu zarejestrowało się prawie sto osób.

- Coś niesamowitego - mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju. - Sądzę, że jeszcze dzisiaj wyczerpiemy pulę zarejestrowanych stu osób. Zostało nam ledwie kilkanaście miejsc.

Przypomnijmy, że wraz z szefem tej palcówki apelowaliśmy do mieszkańców o rejestrowanie się na szczepienie. Szpital dysponował stu wolnymi dawkami szczepionki Pfizer. Mogły zapisywać się osoby 70+.

- Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie – dodaje dyrektor krynickiego szpitala. - Dzwonili pacjenci zewsząd. Najwięcej było jednak z Nowego Sącza. Oceniam, że było to 90 proc. dzwoniących.

Dyrektor Kmak zapowiada, że stara się, aby szpital otrzymał w przyszłym tygodniu podwójną dawkę szczepionki. W tym tygodniu do krynickiego szpitala dotarło 420 dawek szczepionki firmy Pfizer (miał otrzymać 210) oraz 300 dawek szczepionki firmy AstraZeneca dla grupy "zero".

- Jeśli w przyszłym tygodniu otrzymany więcej szczepionki to również będziemy informowali, że można się zapisywać – dodaje szef krynickiej palcówki. - Można jeszcze jutro kontrolnie pytać o szczepionkę, dzwoniąc do rejestracji w godz. od 10 do 12 (tel. 505 668 349).  Zakładam, ktoś może zrezygnować ze szczepienia. (i.michalec@sadeczanin.info), fot. szpital w Krynicy Zdroju

Sądeccy strażacy walczą z koronawirusem. Całą sobotę odkażali miejsca publiczne
Choć miniona sobota minęła sądeckim strażakom dość spokojnie, to i tak była dla nich bardzo pracowita. Przez cały dzień we wszystkich gminach powiatu nowosądeckiego dezynfekowali przystanki, place zabaw i wszystkie inne miejsca użyteczności publicznej. Ich wielogodzinna praca ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. (Fot. OSP Korzenna Centrum, OSP Korzenna, OSP Jasienna, OSP Łososina Górna)


Dziękujemy za przesłanie błędu