Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
18/07/2015 - 14:50

Premier Kopacz o drodze Sądeczance: Gwarantuję, że będzie!

Dziś (18 lipca) Ewa Kopacz, Prezes Rady Ministrów, była gościem Zbigniewa Konieczka. Prezes oprowadzał panią premier po hali Newagu i pokazywał nowosądecką perełkę – skład o nazwie „Impuls”. A to wszystko w blasku fleszy dziennikarzy, głównie zaproszonych na tę okazję... z Warszawy.
Szafowa rządu bacznie przyglądała się składowi kolejowemu, przygotowanemu dla Kolei Mazowieckich, a w drodze na briefing prasowy zdążyła zamienić kilka słów z pracownikami produkcji. Ewa Kopacz nie szczędziła komplementów pod adresem Newagu. 

Firma może się poszczycić bardzo dynamicznym rozwojem w ciągu kilku minionych lat, a dalsze plany i bilans finansowy napawa wielkim optymizmem. Jestem dumna z polskich firm, które z polskich części produkują innowacyjny produkt, spełniający wszelkie europejskie standardy. Ta firma ma olbrzymią przeszłość, jeśli chodzi o możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. Już teraz zatrudnia około dwóch tysięcy osób – wskazała pani premier i podziękowała prezesowi Konieczkowi i wszystkim pracownikom Newag SA.

Tu nie ma ani jednej umowy śmieciowej! – podkreśliła Ewa Kopacz. W dalszej części konferencji pani premier pytana była nie o Newag, ale o in vitro i termin wyborów parlamentarnych. W ostatnim z trzech pytań udało się Sławomirowi Wronie (Radio Kraków – odział Nowy Sącz) poruszyć problem skomunikowania Nowego Sącza z Krakowem. Sama Kopacz do Krakowa przyjechała pociągiem, jednak do Nowego Sącza już busem.

– W tej sprawie nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Przesunięcie wynika z pewnej oceny. Trwa obecnie konsultacja, której koniec przewidziany jest na początek września. Kiedy przyjadę do Krakowa na posiedzenie Rady Ministrów, wtedy będzie odpowiedź. O tę kolej ludzie pytają mnie nawet na ulicy. Usłyszałam ten apel i będę o tym rozmawiała z panią minister – odpowiedziała odnośnie kolei Podłęże-Piekiełko.

– Co do zjazdu z autostrady w kierunku Nowego Sącza, to jest on na liście priorytetowej. Pomyślałam, że dobrze będzie, jeśli usłyszycie dziś taką wiadomość – dodała Ewa Kopacz.

Deklaracji Prezesa Rady Ministrów przysłuchiwali się m.in. Marek Sowa – marszałek Małopolski, wojewoda Jerzy Miller, europoseł Michał Kamiński, który na osobliwą wycieczkę wraz z premier wyruszył z Warszawy, oraz sądecki poseł PO Andrzej Czerwiński, doceniony ostatnio przez Ewę Kopacz i nominowany na ministra.

Cieszę się, że ktoś z tak wysokiej pozycji potwierdza to, co było planowane. Droga jest bardzo oczekiwana, a nikt poza jakimiś deklaracjami nie wykonywał konkretnych spraw – skomentował słowa pani premier Andrzej Czerwiński, Minister Skarbu (krótka rozmowa jutro na naszym portalu). To właśnie nowosądecki poseł zaprosił Ewę Kopacz do Nowego Sącza, pokazując jej dynamicznie rozwijający się Newag oraz, jego zdaniem, wzorcową gminę uzdrowiskową, Muszynę.

I to właśnie urokliwa gmina zarządzana przez dra Jana Golbę stała się kolejnym przystankiem na drodze ekipy Ewy Kopacz.

(JB)
Fot. JB

 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020