Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
11/02/2017 - 08:55

Premier Szydło nadal w szpitalu po wypadku w Oświęcimiu

We wczorajszym wypadku pancernego Audi w Oświęcimiu ucierpiała premier Beata Szydło i dwaj policjanci z Biura Ochrony Rządu, w tym kierowca. Premier Szydło nadal przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawe, dokąd trafiła po wykonaniu podstawowych badań w oświęcimskim szpitalu.

premier Beata Szydło wciąż jest w szpitalu
Jak twierdzi małpolska policja, do wypadku doprowadził kierowca Fiata Seicento. Z pierwszych ustaleń wynika bowiem, że podczas wyprzedzania go przez rządową kolumnę aut, kierujący Fiatem Seicento nagle skręcił w lewo, uderzając w samochód, którym jechała premier Beata Szydło. Kierowca rządowego samochodu jak i kierowca fiata zostali przebadani alkomatem. Obaj byli trzeźwi.

W sprawie wypadku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat po spotkaniu szefa MSWiA z pułkownikiem Tomasz Kędzierskim, pełniącym obowiązki szefa BOR. Pułkownik poinformował, że poszkodowani funkcjonariusze BOR są w dobrym stanie. Kierowca, po badaniach rutynowych, niebawem opuści szpital, niestety funkcjonariusz ochrony premier Szydło ma złamaną nogę.

Wypadek miał miejsce w piątek 10 lutego, o godz. 18.55, na ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Kolumna trzech pojazdów Biura Ochrony Rządu była prawidłowo oznakowana i poruszała się z prędkością około 50 km na godzinę.

Samochód, którym jechała premier Szydło to pancerne audi A8 z 2016 r. Kierował  nim doświadczony funkcjonariusz, który jest w służbie od 2002 r. i był kierowcą w grupach ochronnych byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ma prawo jazdy kategorii B, C, D, uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi oraz odbył szkolenie na tym modelu samochodu.

Kolumna wykonywała manewr wyprzedzania, a kierowcy samochodów zachowali się prawidłowo. Uniknęli zderzenia z Seicento.  W przeciwnym razie mogłoby dojść do zmiażdżenia fiata.

W sobotę do południa premier Beata Szydło przebywała nadal w szpitalu. Lekarze zapewniali, że nie odniosła poważniejszych obrażeń, jest w dobrym stanie i może wykonywać swe obowiązki. (opr. tek) Fot: KPRMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)