Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
16/11/2020 - 11:15

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sądecczyznę. Wizyta była całkiem prywatna

Prezydent Andrzej Duda przyjechał w miniony weekend na Sądecczyznę. Można go było spotkać na cmentarzach w Łącku i Starym Sączu, gdzie odwiedził groby swoich przodków. Wizyta miała charakter prywatny.

Prezydent Andrzej Duda przyjechał w minioną sobotę (14 listopada) na Sądecczyznę, aby odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych. Głowę państwa można było spotkać w Łącku, gdzie złożył kwiaty na grobie pradziadków Rozalii i Jana Dudów.

Zobacz też Andrzej Duda w Starym Sączu. Morze ludzi na rynku w środku nocy [FILM, ZDJĘCIA]

Spacerującego po łąckim cmentarzu prezydenta spotkał Zbigniew Czepelak.

- Dzisiaj (14 listopada) na łąckim cmentarzu spotkaliśmy niespodziewanego gościa. A swoją drogą, szacun za coroczne wizyty incognito i pamięć o rodzinie – napisał na jednym z portali społecznościowych.

Zobacz też Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Następnie prezydent przyjechał do Starego Sącza, gdzie złożył kwiaty na grobie swoich dziadków – Kunegundy i Alojzego Dudów. Wizyta nie trwała długo. Jak podaje portal starosądeckie.info, przy wejściu na cmentarz prezydent chwilę porozmawiał z  burmistrzem Jackiem Lelkiem i jego małżonką, a następnie odwiedził swoją rodzinę w Starym Sączu.

To już tradycja, że prezydent co roku początkiem listopada przyjeżdża na Sądecczyznę, aby odwiedzić groby swoich przodków. W tym roku w uroczystość Wszystkich Świętych cmentarze były zamknięte, a prezydent był objęty kwarantanną z powodu zakażenia koronawirusem, dlatego groby swoich bliskich zmarłych odwiedził dwa tygodnie później. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Z. Czepelak)Dziękujemy za przesłanie błędu