Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
13/05/2021 - 14:55

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie wraz z małżonką do Nowego Sącza

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Nowy Sącz. Para prezydencka weźmie udział w obchodach 30. rocznicy powołania straży granicznej.

Już w najbliższy poniedziałek (17 maja) do Nowego Sącza przyjedzie prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Para prezydencka odwiedzi Karpacki Oddział Straży Granicznej i weźmie udział w uroczystościach święta i 30. rocznicy powołania straży granicznej. W czasie wydarzenia planowane jest wystąpienie pary prezydenckiej.

Oficjalnie świętowanie prezydent Andrzej Duda rozpocznie już w piątek (14 maja) w Belwederze, gdzie wręczy odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom straży granicznej. W tym dniu również planowane jest jego wystąpienie.

Ostatni raz Andrzej Duda był na Sądecczyźnie 16 listopada 2020 roku. Wizyta miała charakter prywatny. Prezydent odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych. Głowę państwa można było spotkać w Łącku, gdzie złożył kwiaty na grobie pradziadków Rozalii i Jana Dudów. Następnie prezydent przyjechał do Starego Sącza, gdzie modlił przy grobie swoich dziadków – Kunegundy i Alojzego Dudów. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. A. Maraś)Dziękujemy za przesłanie błędu