Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
17/07/2017 - 13:45

Prezydent Gwiżdż w roli piewcy uroku sądeckich Małgorzat

Były życzenia, imieninowy tort i wiersz wyrecytowany przez wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża. Sądeckie Małgorzaty po raz piaty spotkały się na jedynych w swoim rodzaju, wspólnych imieninach u prezydenta miasta.

Na zaproszenie Prezydenta Nowego Sącza jak co roku spotkały się panie noszące imię patronki naszego miasta - św. Małgorzaty. Było to już piąte spotkanie, które, co stało się tradycją, zostało poprzedzone uroczystą mszą świętą w Bazylice św. Małgorzaty, odprawioną przez Prepozyta Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzego Jurkiewicza. 

- Od samego początku swojego istnienia Nowy Sącz jest związany z postacią św. Małgorzaty męczennicy, która spogląda także na nasze miasto z herbu, w którym się znajduje. Dzisiejsza uroczystość jest zatem również świętem naszego miasta, szczególnym dniem, w którym my wszyscy, mieszkańcy Nowego Sącza, prosimy Jezusa Przemienionego o błogosławieństwo, w którym zawiera się wszelkie dobro - powiedział ks. Jerzy Jurkiewicz.

Po nabożeństwie Małgorzaty spotkały się w sądeckim ratuszu, gdzie najlepsze życzenia przekazał gospodarz spotkania zastępca prezydent Jerzy Gwiżdż, po czym zadedykował solenizantkom wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. "Małgorzata".

- O tym, jak było z Małgorzatami i skąd one się wzięły wyjaśnię cytując Ludwika Jerzego Kerna i jego wiersz pod tytułem "Małgorzata" - powiedział Jerzy Gwiżdż. 

- Wyjątkowo wdzięcznym pochodzeniem szczyci się Małgorzata,Małgorzata mianowicie,w prostej linii pochodzi od - kwiata - recytował wiceprezydent,
 

W tym wyjątkowym dla Małgorzat dniu nie mogło zabraknąć wyjątkowych niespodzianek. Wśród nich wspaniały tort.

były tez drobne upominki..

...i strawa duchowa - "Koncert dla Małgorzat" w wykonaniu Kwartetu Galicyjskiego.

Jak co roku Małgorzaty wysłuchały też okolicznościowego wykładu "Od Małgorzaty do Małgorzaty" wygłoszonego przez dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Roberta Ślusarka.

Organizatorami czwartego Święta Małgorzat byli: Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi – Europa Donna i Stowarzyszenie Sądeckie Forum Kobiet.

Gospodynią spotkania była imienniczka solenizantek, Małgorzata Grybel, kierownik kancelarii sadeckiego magistratu.

(ami) źródło: UM NS

Małgorzaty po raz piaty obchodziły swoje wspólne imieniny u prezydenta
Był tort, życzenia, koncert i wiersz wyrecytowany przez Jerzego Gwiżdża


Dziękujemy za przesłanie błędu