Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
16/12/2018 - 16:05

Prezydent Handzel i ks. Jurkiewicz łamali się z sądeczanami opłatkiem

Rzesze sądeczan wzięły dzisiaj udział w Sądeckim Opłatku na Rynku w Nowym Sączu. Prezydent miasta Ludomir Handzel oraz proboszcz bazyliki św. Małgorzaty dr Jerzy Jurkiewicz złożyli mieszkańcom świąteczno-noworoczne życzenia. Ci, którzy przyszli na rynek łamali się opłatkiem.Nowe władze miasta wróciły do dawnej tradycji organizowania Opłatka Sądeckiego na płycie rynku. Kiedyś odbywała się Wigilia Sądecka.

Dzisiaj punktualnie o godz. 13 prezydent Ludomir Handzel złożył wszystkim mieszkańcom Nowego Sącza życzenia. Dołączył się do nich oczywiście proboszcz parafii św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz. On też poświęcił wigilijne potrawy, które potem były wydawane sądeczanom, a także podarunki.

- Drodzy Sądeczanie! - rozpoczął Ludomir Handzel. - Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj razem na płycie sądeckiego rynku. Wchodzimy w czas świąt bardzo dla nas radosnych - Świąt Bożego Narodzenia. Bądźmy razem wszyscy. Cieszmy się z tych chwil. Życzę wszystkim, aby te święta były rodzinne i spokojne. Chciałbym też przy tej okazji życzyć, by ten czas po świętach był pełen nadziei.

- Życzę, aby pokój, miłość i dobro zawsze gościły w naszych sercach - powiedział ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

Potem sądeczanie, którzy przyszli na rynek połamali się opłatkiem. Oczywiście można było skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych m.in.: pysznej kapusty z grochem i grzybami, zupy grzybowej i ciast. Była też gorąca kawa i herbata.

- Po raz kolejny uczestniczę w opłatku i Wigilii na sądeckim rynku - mówi Janusz Kondracki, mieszkaniec Nowego Sącza - Tworzy się taka wspólnota ludzi. Można popróbować tradycyjnych potraw: kapusty z grochem i grzybami, czy zupy grzybowej. Bardzo mi one smakowały.

Na sądeckim rynku nie mogło też zabraknąć Zuzanny Lorek.

- Czego życzyć mieszkańcom Nowego Sącza na święta i Nowy Rok? Wszelkiej pomyślności i zdrowia - mówi pani Zuzanna. - Potrawy świąteczne pyszne. Wspaniałe ręce te przysmaki przygotowały i wspaniałe serca je wydają. Atmosfera jest super.


Świąteczne potrawy, jakie dzisiaj były wydawane mieszkańcom na rynku przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i dwa Domy Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej 159 i przy ul. Emilii Plater.  Samej kapusty z grochem i grzybami przygotowano 40 litrów.  

Do godziny 15:30 trwały gry, zabawy i różnego rodzaju animacje dla dzieci, organizowane przez harcerzy z sądeckiego Huca ZHP, a o oprawę artystyczną zadbał Miejski Ośrodek Kultury. Występowały zespoły artystyczne z MOK-u

[email protected], fot. IM.

Opłatek Sądecki na płycie rynku
Opłatek Sądecki na płycie rynku


Dziękujemy za przesłanie błędu