Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
08/01/2018 - 12:05

Prezydent nagrodzi bohatera z Małej Wsi!

Pisaliśmy o bohaterskim wyczynie Piotra Fałowskiego, który rzucił się na ratunek kobiecie skaczącej z mostu Heleńskiego. Niestety nie udało się jej uratować, ale sam wyczyn spotkał się z ogromnym uznaniem Sądeczan. Pojawiły się propozycję uhonorowania tej postawy.

Na sprawę uwagę zwrócił prezydent Nowego Sącza. - Działanie pana Piotra Fałowskiego zasługuje na ogromne uznanie. Bez kalkulowania rzucił się do lodowatej wody i narażał własne życie, aby uratować kobietę porwaną przez nurt. W tej sytuacji na usta ciśnie się słowo bohater, na które mieszkaniec Małej Wsi w pełni zasłużył - powiedział Ryszard Nowak w rozmowie z portalem "Sądeczanin"

Zobacz: To on ratował kobietę, która skoczyła z mostu. Bohaterem jest Piotr Fałowski z Małej Wsi!

Jak się dowiedzieliśmy, prezydent chciał spotkać się z człowiekiem, któremu niemal cały powiat gratuluje odwagi i męstwa. Nie było to jednak możliwe, gdyż trzy dni po sytuacji na moście Piotr Fałowski wyjechał za granice, skąd wróci dopiero 16 lutego. Wtedy najprawdopodobniej dojdzie do rozmowy w Ratuszu.

Nagroda poczeka na bohatera. - Z racji tego, że czasu przed wyjazdem pana Piotra było niewiele, to gratulacje za bohaterską postawę przyjął on telefonicznie. Umówiliśmy się jednak, że kiedy z powrotem będzie w domu, to ustalimy termin oficjalnego spotkania z prezydentem Ryszardem Nowakiem, który planuje osobiście pogratulować i nagrodzić  Piotra Fałowskiego - doprecyzował Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta.

Zobacz: Jak uhonorować pana Piotra? To on narażał życie by ratować tonącą kobietę

Kiedy rozmawialiśmy z bohaterem w dniu jego wyczynu, nie widział w nim nic nadzwyczajnego. - Chociaż nigdy kursów ratownictwa nie robiłem, wiedzę o pierwszej pomocy mam, widziałem jak się to robi, więc działałem bez zastanowienia. Nie wiem, jak jest naprawdę, ale wydaje mi się, że każdy na moim miejscu by się tak zachował - skromnie podkreślił wtedy Piotr Fałowski, który gościł nas w swoim domu. 

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu