Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
29/12/2020 - 20:00

Prezydent Nowego Sącza: zdemolowali mi przyszłoroczny budżet

Rada Miasta Nowego Sącza przyjęła budżet miasta na 2021 rok wraz z autopoprawkami zgłoszonymi przez radną Teresę Cabałę. – To demolka przyszłorocznego budżetu – skomentował Sadeczaninowi.info na gorąco decyzję rady prezydent Ludomir Handzel.

Za przyjęciem budżetu na 2021 rok, ale z poprawkami zagłosowali radni klubu PiS Wybieram Nowy Sącz: Teresa Cabała, Artur Czernecki, Krzysztof Dyrek, Krzysztof Głuc, Barbara Jurowicz, Michał Kądziołka, Janusz Kwiatkowski, Iwona Mularczyk, Andrzej Pancerz, Wojciech Piech, Maciej Rogóż i Ilona Orzeł. Ta ostatnia oddała głos - na tak -telefonicznie.

Budżetowi z autopoprawkami powiedzieli - Nie - radni: Dawid Dumana, Grzegorz Fecko, Tadeusz Gajdosz, Leszek Gieniec, Józef Hojnor, Jakub Prokopowicz, Maciej Prostko, Krystyna Witkowska, Leszek Zegzda i Krzysztof Ziaja.

Czytaj także: Nowy Sącz: taki jest budżet miasta, przyjęty przez radnych na 2021 rok

Jak komentuję decyzję rady na gorąco prezydent miasta Ludomir Handzel:

- To oznacza jedno. Demolkę przygotowanego budżetu, to powrót do czasu stagnacji, do czasów, kiedy nowosądeczanie marzyli, aby Nowy Sącz rozwijał się tak, jak inne miasta, chociażby Rzeszów czy Muszyna – mówi prezydent Nowego Sącza. – To oznacza między innymi zwolnienia części pracowników w miejskiej spółce MPK, ograniczenie jej działalności. Będziemy się starali jakoś ratować program „Karta Nowosądeczanina”. Decyzja rady oznacza zawieszenie budowy krytego lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej.

Na dzisiejszej sesji była mowa, że na przygotowania związane z budową tego obiektu wydano już 100 tys. złotych. Jest gotowy projekt, jest pozwolenie na budowę.

- Co więcej, jest w toku postępowanie przetargowe – dodał prezydent. – Trzeba mieć dużą odwagę, aby zabrać nowosądeczanom takie inwestycje. Żeby próbować zabrać mieszkańcom Nowego Sącza darmowe przejazdy, lodowisko i na ten moment, najprawdopodobniej stadion - to trzeba być bardzo odważnym. Dla mnie jest czymś niesamowitym, że takie inwestycje można wstrzymać.

Prezydent przyznał, że w zamian zostały zaproponowane inwestycje, które, jak stwierdził, nie mogą się „wydarzyć” w roku 2021 z powodów formalnych, finansowych i technicznych.

Czytaj także: Prezydent Nowego Sącza: „Apeluję do Was! Nie dajcie się zastraszyć”

- Jest to, moim zdaniem mamienie być może niektórych mieszkańców, że coś się z tych tematów da zrobić. Ja będę dalej służył mieszkańcom, aczkolwiek przyjęty budżet nie będzie budżetem, za który mógłbym wziąć odpowiedzialność. Zrobię tyle, ile się będzie dało, ile mi sił starczy. Będę zastanawiał się nad rozwiązaniami.

Zapytaliśmy gospodarza miasta, czy jest zaskoczony głosowaniem nad budżetem na 2021 rok?

- Z jednej strony tak, bo zawsze wierzę w to, że wszyscy chcą dobrze. Widać jednak, że brutalne upolitycznienie życia w mieście, niestety postępuje – dodał prezydent.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu