Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
03/08/2023 - 16:15

Prof. Ryszard Terlecki nie gryzie się w język. Wicemarszałek Sejmu przeprosi?

Sąd zdecydował, że prof. Ryszard Terlecki będzie musiał z mównicy sejmowej przeprosić posła Koalicji Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. Wicemarszałek Sejmu, którego w ostatnim czasie mamy okazję dość często gościć w naszym regionie, znany jest z barwnych, a czasem kontrowersyjnych wypowiedzi. Świadczy o tym również niedawna polemika z poseł Joanną Senyszyn z Lewicy.

Wyrok sądu w sprawie Sławomir Nitras - Ryszard Terlecki

Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki, to w ostatnim czasie częsty gość na Sądecczyźnie. Czy będzie startował w wyborach parlamentarnych z naszego okręgu? Choć takich głosów nie brakuje, to w niedawnej rozmowie z “Sądeczaninem”, tego jeszcze nie potwierdził.

Nie tylko walka o miejsca na listach wyborczych rozgrzewa jednak obserwatorów polityki. Poseł Koalicji Obywatelskiej - Sławomir Nitras poinformował właśnie o wyroku sądu, który dotyczy marszałka Terleckiego.

Jak czytamy, marszałek będzie musiał przeprosił posła KO za naruszenie jego dóbr osobistych. W wyroku wymienione są posiedzenia Sejmu, na których się to stało (w latach 2017-2020). Sąd zobowiązał również Terleckiego do wygłoszenia oświadczenia poselskiego z przeprosinami (najpóźniej tydzień po uprawomocnieniu się wyroku)

Jak przypomina “WP”, Nitras złożył pozew po tym, gdy wicemarszałek zwrócił się do niego - “siadaj, pajacu”. Wydarzyło się to podczas debaty nad wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w 2020 roku.

Ryszard Terlecki jako wicemarszałek Sejmu

Ryszard Terlecki często podczas posiedzeń Sejmu nie gryzie się w język. Tak było chociażby kilka dni temu. Kiedy poseł Lewicy - Joanna Senyszyn przekazała mu na biurko pismo, odparł, że "brzydzi się wziąć tę kartkę do ręki".

Z kolei w 2019 roku, gdy z mównicy zszedł poseł Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej, Terlecki powiedział do niego “pajacować może pan gdzie indziej, a nie w Sejmie”. W 2022 roku, gdy swoje wystąpienie zakończyła natomiast Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej odparł - “przez chwilę miałem nadzieję, że pani nie ma na sali, no ale niestety pani jest”. ([email protected], fot: MP, TK)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu