Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
14/01/2020 - 08:20

Prokurator przesłuchał już zatrzymanych: Stanisława K., jego syna i Martę M.

Były senator RP, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatrzymani przez krakowskich funkcjonariuszy CBA. W tle wielomilionowe łapówki.

- Do zatrzymania doszło dzisiaj rano – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” rzecznik CBA Temistokles Brodowski -  Chodzi o byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która po kilku godzinach została też zawieszona w prawach członka PiS. - Wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne - powiedział Brodowski.

Czytaj też Zakamuflowana łapówka dla fundacji. Powraca sprawa Koguta

Byłemu senatorowi i jego synowi mają zostać postawione zarzuty m.in. przyjęcia wielomilionowych łapówek, a dyrektor oddziału PFRON zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, założoną i prowadzoną przez b. senatora i jego syna.

Czytaj też Czym zajmuje się fundacja ze Stróż senatora Koguta? Zatrudnia ponad 200 osób.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA dotyczy podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Śledczy badają też wątek udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.

W całej sprawie do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

[email protected] fot. CBADziękujemy za przesłanie błędu